"גן צוקי" הוא גן יומי שמתנהל כמו גן רגיל: מגיעים אליו מהבוקר עד שעות אחר הצוהריים, משחקים ועוברים פעילויות שונות, אבל בשונה מגנים אחרים - הוא גן לכלבים. תיאודורה קרצ'ובסקי מרמת גן החליטה לפתוח את הגן אחרי שהכלב האהוב שלה, "צוקי", נפטר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קרצ'ובסקי אימצה את צוקי מעמותה ובמשך 14 שנים הם היו בלתי נפרדים. אחרי שהוא נפטר היא הרגישה כי לא הספיקה ליהנות ממנו כמו שצריך בחייו הקצרים, בגלל חייה העמוסים. בעקבות ההחמצה ולזכרו של צוקי, היא החליטה לפתוח את הגן המיוחד על שמו.

הגן של צוקי ברמת גן (צילום: החדשות)
הגן של צוקי ברמת גן | צילום: החדשות
צ'ייס בגן של צוקי (צילום: החדשות)
צ'ייס בגן של צוקי | צילום: החדשות

בעליהם של הכלבים, כמו כל ילד בגן, מביאים אותם בשבע בבוקר, לפני העבודה, וחוזרים לקחת אותם בשעות אחר הצהריים. במהלך היום הכלבים נהנים מפעילויות שונות בגינת הכלבים, מאילוף, בריכה ומשחקים - ובעיקר נהנים אחד עם השני. לגן מתקבלים רק כלבות מעוקרות, כלבים מסורסים וכאלה שאינם תוקפניים.

"לכלב חשוב שתהיה להקה"

"לכלב חשוב שתהיה להקה", הסבירה קרצ'ובסקי, שהיא גם מאלפת כלבים מוסמכת. "במקום שישב כל היום בבית ויסתכל על הקירות ויפתח חרדות נטישה, הוא צריך להיות בסביבה של כלבים כמוהו, לרוץ ולהוציא איתם אנרגיות". קרצ'ובסקי סיפרה כי קרו מקרים שכלבים לא התאימו ללהקה והיו אגרסיבים מידי, ולכן היא נוהגת לערוך פגישת היכרות לפני הקליטה בגן.

"אחריות מאוד גדולה"

כמו בכל גן, כל כלב הוא עם אופי שונה, אך קרצ'ובסקי מספרת שיש בתוך הגן היררכיה מאוד ברורה. "פני היא יותר אנרגטית ואחת ממנהיגות הלהקה", אמרה. "היא כמעט איבדה את האמון שלה בבני אדם אחרי שגזרו לה את האוזניים כדי שתהיה דומה לדוברמנית, אבל עכשיו היא בסדר ומלאת אנרגיות. לצ'ייס יש את השריטות שלה - היא חולה על מים וכל היום בתוך הבריכה".

מלכה שמחה שאמא אספה אותה ראשונה (צילום: הגן של צוקי, חדשות)
מלכה שמחה שאמא אספה אותה ראשונה | צילום: הגן של צוקי, חדשות
צ'ייס בגן של צוקי (צילום: החדשות)
צ'ייס בגן של צוקי | צילום: החדשות

חלק מהכלבים מגיעים מרקע לא פשוט של התעללות ונטישה. הימצאותם בלהקת כלבים, שבה הם שומרים אחד על השני, מעניקה להם המון ביטחון. "חשוב לי גם שיהיה להם כיף, לא אכפת לי מהלכלוך בבית", אומרת קרצ'ובסקי. "הם חיים מעט ונותנים לנו כל כך הרבה. אנחנו צריכים לתת להם את זה".

קרצ'ובסקי נהנית מאוד מהעבודה שלה, וגם מודעת לגודל האחריות שבה. "להורים שלהם כל כך אכפת מהם והם משקיעים בהם, לכן צריך לדאוג שיעשו את הצרכים שלהם ולדאוג לביטחון שלהם", היא אומרת.

גן של צוקי (צילום: הגן של צוקי, חדשות)
גן של צוקי | צילום: הגן של צוקי, חדשות
טיטי ואמה בגן של צוקי לא נפרדות לשנייה (צילום: החדשות)
טיטי ואמה בגן של צוקי לא נפרדות לשנייה | צילום: החדשות

בקרוב יעזבו את הגן כמה כלבים ויעברו לעיר אחרת עם בעליהם. עבור קרצ'ובסקי הפרידה תהיה קשה. "הם חלק מהמשפחה, הם ישנים עם הילדים שלי אבל צריך ללמוד לשחרר", היא אומרת, כמו כל גננת אמיתית.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il