הזמר והיוצר יהודה פוליקר ביקש לחלוק את הדלת המשואה ביום העצמאות עם שותפו ליצירות רבות יעקב גלעד. שעות ספורות לאחר שנודע לו על הכבוד בהפתעה תוך כדי הופעה, כתב פוליקר בעמוד הפייסבוק שלו: "אתמול בלילה לאחר שנרגעתי קצת מההתרגשות וממבול הברכות והאהבה עלתה בי מחשבה שמן הראוי שאדם נוסף יחלוק את המעמד הכל כך מכבד הזה וידליק איתי את המשואה - יעקב גלעד, שותפי לחלק גדול מהיצירות. הוסבר לנו שזה לא אפשרי כי מדובר בבחירה אישית. אני מכבד את זה אבל חשוב לי להבהיר ולהדגיש שיעקב הוא חלק בלתי נפרד מהדרך שלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש עצרה שרת התרבות מירי רגב הופעה של יהודה פוליקר במועדון הזאפה בהרצליה ובישרה לו בשידור חי בפייסבוק שהוא נבחר להשיא משואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל - לקול תשואות סוערות מהקהל. פוליקר המופתע הודה לקהל.

"כולם נמצאים כאן לכבודך היום, וכמו שאתה אומר יש דברים שרציתי לומר ועדיף לעשות את זה פנים אל מול פנים. היום החלטתי שאתה תשיא משואה בטקס העצמאות ה-71 שלנו", אמרה רגב שהפתיעה את פוליקר כשהגיחה אל הבמה מאחורי הקלעים. "אני רוצה שתבינו למה - אני רוצה להקריא לכם את תמצית המלצות הוועדה".

מירי רגב ויהודה פוליקר (צילום: משרד התרבות והספורט, חדשות)
רגב ופוליקר, אמש | צילום: משרד התרבות והספורט, חדשות

"הבחירה המרגשת ביהודה פוליקר להשיא משואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל היא בחירה בתחייתו המפוארת של עם ישראל בארצו אחרי ימי החושך של אפר ועפר בתקופת השואה הארורה", הוסיפה. "פוליקר, בנם של שורדי שואה מסלוניקי, שמרבית קהילתה היהודית נספתה, מבטא את רוחות היצירה של המוסיקה הישראלית, על גווניה השונים. פוליקר פתח חלון מוסיקלי מפואר לים התיכון לצד סגנונות רוק ופופ רוק ישראלי משובחים".

"דברים רבים שרצינו לומר באים לידי ביטוי במוסיקה הענקית של פוליקר שרוחה מבטאת כי 'בכל הדרכים מעולם לא אבדה דרכנו, וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות'", סיכמה ופנתה לפוליקר: "יהודה היקר, אתה סמל לניצחון רוחה של התחייה התרבותית של עמנו לאחר השואה, לעוצמתה של המוסיקה הרב גונית הישראלית ולכוחם של הקול והצלילים להתגבר על כל המחיצות והמגבלות שבתוך היחיד והכלל ובכך לפרוט על מיתרי ליבנו, זהו ניצחון הרוח הישראלית". בכך קיבלה השרה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות.

פוליקר המופתע הודה על בחירתו ואמר לקהל: "אני רוצה להודות לחברים שבחרו אותי, ולהגיד שאני נורא נורא נרגש. מה יש לי להגיד עוד? שנהיה חזקים ונמשיך לנצח כדי שתמיד לא נגיע למצב שכמו שההורים שלנו הגיעו ועברו - אנחנו לא ניתן לזה לקרות".