השלג המפתיע בחרמון בסוף חודש אפריל הביא ישראלים רבים לבקר באתר החרמון, שכבר נסגר בשל הסופות - אלא שמזג האוויר החורפי מביא עמו גם סכנות רבות בדרכים. אתמול (ראשון) רכב באזור מג'דל שמס שלא הצליח להיכנס לאתר הסגור החליק ופגע בעוצמה ברכב אחר. התאונה תועדה במצלמות שהוצבו בשני כלי הרכב של בני המשפחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נסענו לחרמון לחהנות מהשלג עם כל עם ישראל", סיפר מנדי שנהג ברכב שבלם בזמן. "בגלל עוצמת הסופה האתר היה סגור ולכן טיפסנו במעלה מג'דל שמס עד לנקודה גבוה עם שלג שנתפס. נהנינו עד הגג והתחלנו לחזור".

מנדי גרינפלד, תושב פתח תקווה, נסע עם משפחתו לטיול כשהוא נוהג ברכב עם חלק מחמשת ילדיו ואשתו, חני, נסעה עם יתר הילדים. הוא סיפר: "כשהגענו לקטע תלול במיוחד התחיל לרדת שלג שכיסה את הכביש במהירות, נסעתי לאט אך הרכב החל להחליק ובנס נעצר מעצמו. שניה לאחר מכן, חני גם החליקה ונכנסה בי בעוצמה רבה. כתוצאה מכך הרכב שלי הסתובב 180 מעלות ונצמד לרכב של חני. מה שככל הנראה בלם את המשך ההחלקה שלנו. יצאנו שלמים ללא אף פגע. עדיין לא מעכלים את גודל הנס".

המכוניות לאחר ההתנגשות (צילום: מנדי גרינפלד, חדשות)
המכוניות לאחר ההתנגשות | צילום: מנדי גרינפלד, חדשות

גרינפלד הסביר: "אני נהג זהיר ונורמטיבי לא ילד שמשתולל. היינו בשטח 4 שעות ואירחה אותנו משפחת עג'מי, משפחה דרוזית שדאגה לנו". הוא סיפר שהמשפחה התנצלה על שלא יכלו להציע אוכל כשר לפסח, "אבל הם התקשרו למד"א ודאגו להסעה לצפת. ובערב הם אפילו התקשרו לשמוע שהגענו והכל בסדר". לדבריו, "הנהג הממוצע שמגיע מגוש דן לא יכול להסתדר ואין שילוט מתאים וזה יכול לעזור להרבה אנשים".

"במזל גדול התאונה הסתיימה בפגיעות פח בלבד אבל התוצאה יכולה הייתה להיות אחרת", אמר ‎ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, בעקבות התיעוד. "הגשם מחייב את כולנו להוריד את מהירות הנסיעה ולהתאים אותה לתנאי הדרך. בנהיגה בכבישים עם קרח, שלג וברד חייבים להיערך בהתאם ולנהוג ביתר זהירות. הנהגים חייבים לתכנן את מסלול הנסיעה, לנהוג בעירנות וללא הסחות דעת כדי שכולנו נחזור הבעתה בשלום בסוף החג. במקביל משטרת התנועה חייבת להגביר את הנוכחות והניראות שלה בכבישים להגדיל את העירנות והדריכות בקרב משתמשי הדרך השונים".