רוכב אופנוע כבן 30 נפצע באורח בינוני, בעקבות תאונת דרכים עם רכב הסעות, ליד צומת "בית ליד" הסמוכה לנתניה. חובשים של ארגון "איחוד הצלה" העניקו לו טיפול רפואי בזירה ונסיבות התאונה נמצאות בבדיקה. בתיעוד ניתן לראות כיצד רוכב האופנוע מגיע במהירות אל הצומת ופוגע בחוזקה בצדו של רכב ההסעות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כפי שעולה מהתיעוד, בזמן שרכב ההסעות ביצע פנייה שמאלה, רוכב האופנוע חצה את הצומת במהירות ופגע בו בחוזקה. מעוצמת הפגיעה הוא הושלך אל הקרקע ותוך שניות ספורות אזרחים עוברי אורח רצו לכיוונו במטרה לסייע לו.

"תיעוד זה מוכיח באופן ברור כי גם בתנאי דרך אופטימליים מתרחשות תאונות קשות ומיותרות", אמר אלי בן חמו ממרכז ניהול התנועה הלאומי של נתיבי ישראל. "זו דוגמה כיצד שניה של היסח גורמת לתאונה קשה ומיותרת".

"אנא קחו אחריות למען חייכם" | צילום: נתיבי ישראל, חדשות

בדבריו בן-חמו פנה גם בבקשה חשובה לציבור הנהגים: "האוחזות והאוחזים בהגה ובכידון - אנא קחו אחריות למען חייכם שלכם, משפחותיכם ושאר משתמשי הדרך. שניה אחת של היסח דעת עלולה לעלות בגזילת חיי אדם והרס משפחות".

עוד הוסיף בן חמו כי "הקפידו להישאר מרוכזים בנהיגה וכך נמשיך כולנו להוביל את המגמה החשובה של צמצום הנפגעים בדרכים. בכל מפגע דרך בו אתם נתקלים דווחו למרכז ניהול התנועה הלאומי ב-2120*".‎