צירוף מקרים מצמרר: לפני כארבע שנים אדל ביטון שנפצעה קשה בפיגוע סמוך לאריאל נפטרה כתוצאה מסיבוך של דלקת ריאות שבה חלתה. אתמול (ראשון) ילדה אמה אדווה תינוקת חדשה ובריאה - בדיוק בתאריך העברי שבו נולדה אדל. בריאיון לתכנית "חמש עם עמליה דואק" שיתפה אדווה בתחושותיה: "לא תיארתי שזה מה שיקרה - תמהיל שלם של רגשות, זה הופך את הבטן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי אדווה, רק לאחר שתאריך הלידה המשוער שנקבע לה עבר - היא התחילה להרגיש "שלשם זה הולך, שזה יקרה בדיוק ביום ההולדת של אדל, זה הרגיש לי ככה בתחושת הבטן". אך לצד ההתרגשות והשמחה הגדולה, צפים גם הזכרונות הכואבים על אדל. "אין פה עניין של למלא חלל", מסבירה אדווה. "כל ילד הוא עולם ומלואו, יש לנו עוד ילדים מקסימים בבית, יש לנו עוד שני בנים שנולדו - אחד בתקופה שאדל עוד הייתה בחיים ואחד שנולד אחרי פטירתה, אבל אין לאדל תחליף, זה לא עובד ככה".

"זה מביא סוג של נחמה, סוג של ריפוי, סוג של תעצומות נפש וחיבור לטוב הגדול שמרעיפים עלינו אבל להגיד שזה מרפא? שזה במקום? ממש לא", היא מוסיפה. "אנחנו חיים את האובדן 24/7, זה לא משהו שהולך לאיבוד. אך יחד עם זאת אני שמחה שאנחנו מנתבים את הכאב הזה לעשייה גדולה במיזם אדל שאנחנו עסוקים בו קרוב ל-4 שנים, וזה מה שנותן לנו את הכוח".

אדווה מבטיחה שברגע שהתינוקת החדשה תגדל מעט היא תכיר את האחות שלא זכתה לפגוש - דרך סיפורים: "אנחנו כמובן נספר לה וזה יהיה משמעותי והיא תחווה את זה וזה יהיה חלק ממנה, אין ספק, זה לא משהו שניתן להתעלם ממנו. ביחד נעבור את השלבים הללו וניקח את זה למקום הכי חיובי, הכי של נתינה, יחד איתה. גם יש לה את המקום שלה, היא הגיעה לכאן לשליחות ולייעוד והביאה איתה שמחה גדולה לבית שלנו. אנחנו ננסה לשלב בין השניים במינון הנכון".