הווידוי של ירון לונדון בשידור חי מחולל סערה ברשת, בתאגיד קוראים לו להבהיר את דבריו: לאחר שאמש (שלישי) סיפר המגיש בתוכניתו בתאגיד השידור 'כאן' כי הניח בעבר יד על שדה של אישה זרה במעלית לאחר שזו נגעה בכרסו, בתאגיד השידור 'כאן' קוראים ללונדון להבהיר את דבריו. שרות וח"כיות לא נשארו אדישות - וקראו להשעייתו ואף להדחתו של לונדון משידור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתאגיד השידור 'כאן', שבו משודרת התכנית 'גאולה ולונדון' שבה נאמרו הדברים אמש, הבהירו ללונדון שדבריו אינם מקובלים וכי הם מצפים להבהרה בתכנית שתשודר הערב. מאז חשיפת המקרה בשידור, לונדון "זכה" לביקורת ציבורית רבה ברשת - והיום היו אלה פוליטיקאיות שיצאו נגדו.

"עד כאן - ירון לונדון, הגיע זמנך ללכת", צייצה שרת התרבות והספורט, מירי רגב. "אתה באמת לא רואה את ההבדל בין לגעת בכרס שלך לבין לחפון שד של אישה? כמה אפשר להיות מנותק מהמציאות? עליך להתפטר. ואם לא תעשה כן, על תאגיד השידור להשעותך מיידית ולמנוע ממך את היכולת להמשיך ולזהם את השיח התקשורתי במימון כספי משלמי המסים".

"אז אני מבינה שדב גיל-הר השנון מושעה בקלות רבה על העלבת הוד מלכותו, ובעניין לונדון, שגם התבהם על גאולה אבן, וגם סיפר בחדווה איך ביצע מעשה מגונה באשה - אתם עדיין שוקלים", התרעמה ח"כ שלי יחימוביץ' ממפלגת העבודה בטוויטר. לאחר מכן פנתה לתאגיד השידור כאן, שבו משודרת תכניתו של לונדון: "יופי של סולם ערכים עיתונאי יש לכם".גם השרה גילה גמליאל (הליכוד) פנתה ל"כאן" בטוויטר וצייצה: "אין 'כאן' מקום למטרידים שלא מפנימים את המהפכה המוסרית שעבר העולם. איך זה שעוד לא שמענו על השעייתו או פיטוריו של ירון לונדון?".

"הגיע זמנך ללכת". השרה רגב (צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות)
"הגיע זמנך ללכת". השרה רגב | צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשותחברתה למפלגה, ח"כ אתי חווה עטיה, כתבה: "אני חושבת שטוב יעשה ירון לונדון אם יפרוש לביתו, לעת עתה, על מנת לחשוב על מעשיו ודבריו. נשמע כאילו הוא אינו מבין כלל את המשמעות של המשפט - 'הגוף שלי הוא ברשותי'".

למקרה התייחסה גם ח"כ עומר ינקלביץ' (כחול לבן) שכתבה בפייסבוק: "מעבר לאירוע החמור לכשעצמו, יש משהו בלתי נסבל בעובדה שמגיש ותיק ובכיר מרשה לעצמו לספר על כך בניחותא בשידור. איכשהו שכחנו את הערך היהודי הבסיסי על משמעות כבודה של בת מלך, והחלפנו אותו בהחפצה".

לונדון לא מתנצל: "לגעת בבטן שלי זה בסדר?"

הסערה החלה לאחר שלונדון גילה אמש במהלך תוכניתו "גאולה ולונדון" בתאגיד השידור כאן כי הניח בעבר יד על שדה של אישה זרה במעלית, זאת בזמן שלצדו יושבת שותפתו להנחיית התכנית, גאולה אבן. בשיחה עם החדשות הוא לא התנצל ואמר: "זה סיפור נחמד, אין לי חשק להתפלפל".

"לגעת בבטן שלי זה בסדר?", שאל המגיש בשיחה עם החדשות. "סיפרתי את הסיפור הזה כבר כמה פעמים, זאת לא פעם ראשונה". המנחה הוותיק הוסיף: "זה סיפור נחמד ואין לי חשק להתפלפל על העניין הזה".

פורשת. יחימוביץ' (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
"רק שוקלים להשעות?". ח"כ יחימוביץ' | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות"פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות ואישה שברור היה לגמרי לפי מדיה שהיא עורכת דין הדורה, היינו שנינו במעלית לבד ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוציאים איש את מבטו של רעהו, והיא עושה לי ככה 'לא טוב'", אמר תוך הוא מצביע על הבטן שלו כהמחשה לכך שאותה אישה הניחה כביכול את ידה על כרסו.

"אז אני הנחתי את היד על השד שלה", תיאר לונדון את תגובתו לאותה אישה. בשלב זה אבן הגיבה לו: "מה?", אך הוא המשיך בדבריו: "ואמרתי לה - 'גם זה לא מה שהיה'". אבן עמיתתו המשיכה בתגובתה ההמומה: "שמע, זה מזעזע". לונדון בתורו השיב לה: "נכון נורא? אבל למה לא את היד שלי? למה זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי? כי שד זה איבר שיש לו משמעות מינית", ואילו אבן אמרה לו: "כי שד זה איבר עם משמעות מינית, וכן - אסור".

מתאגיד השידור כאן נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו ע"י לונדון אינם מקובלים ויבדקו עמו".