יוסי בניון תולה את הנעליים
יוסי בניון תולה את הנעליים | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי 22 שנה של קריירת כדורגל מפוארת - יוסי בניון, אחד מגדולי הכדורגלנים בישראל, הודיע היום (חמישי) על פרישתו והוא יהפוך למנהלה המקצועי של בית"ר ירושלים. "אין לי ספק שניסיונו העשיר יסייע להוביל את בית"ר למקום ראוי", אמר משה חוגג בעלי הקבוצה. "אני רואה בעתיד המשותף שלנו את הזכות להחזיר ובגדול כמו שמגיע לכם מסיים בתור", אמר יוסי בניון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים נכתב כי "אנו שמחים לבשר על מינויו של יוסי בניון לתפקיד המנהל המקצועי. במסגרת תפקידו בניון יהיה אחראי על בחירת המאמן ובניית סגל הקבוצה לעונת המשחקים הבאה. יוסי יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם יו"ר המועדון אלי אוחנה שגם לו ניסיון רב וחיבור עצום למועדון".

במועדון ציינו כי זו הפעם הראשונה שהמועדון ממנה מנהל מקצועי והסבירו: "המינוי הוא חלק מהשינוי שעובר המועדון מאז כניסתו של משה חוגג כבעלים". חוגג אמר: "אנו נכנסים לעידן חדש בו ההצלחה העתידית תיבנה באופן השקול והנכון מתוך ראייה אסטרטגית לטווח הרחוק".

בפוסט פרידה מרגש ששיתף בניון בחשבון האינסטגרם שלו, הוא כתב: "האמת ששום דבר שעברתי בקריירה שכזו לא הכין אותי כמו שצריך להחלטה להפסיק לשחק. לפרוש היא מילה גדולה, כדורגל חלק בלתי נפרד ממני מהיום שלמדתי ללכת. אני מאושר מכל מסע הכדורגל שלי, מדימונה הקטנה דרך באר שבע וחיפה, 12 שנה של אירופה והחזרה למדינה שלי".

"נבחרת ישראל - מעולם לא פרשתי מהנבחרת כי תמיד הייתי מוכן להתייצב למענה", כתב בניון. "לייצג את העם שלי, בכל מקום שבו הייתי, היה חלק בלתי נפרד מההרגשה ומהגאווה שלי. חשוב לי להודות לאוהדים, הייתם אלה שנתנו לי אהבה בכל מקום שבו דרכתי. אוהב אתכם אהבת אמת, מעריך כל רגע כזה ונוצר אותו עד סוף ימיי".

"כדורגל חלק בלתי נפרד ממני מהיום שלמדתי ללכת"

"אני רוצה להודות למועדון בית"ר ירושלים על האמון והרצון לדרך משותפת לשנים קדימה למען הצלחת המועדון היקר הזה", הוסיף בניון. "אני רוצה שכל אוהד בית"ר ירושלים ידע כי המילים הללו נאמרות מהלב לכל אחד ואחת בצורה אישית".

אלי אוחנה, יו"ר בית"ר ירושלים, מסר בתגובה לפרישה של יוסי בניון ולמינויו למנהל המקצועי של המועדון: "זהו יום מרגש בו יוסי בניון מגדולי הכדורגלנים במדינת ישראל ואולי הגדול מכולם, מסיים קריירה מפוארת. יוסי נגע והגיע כשחקן למקומות הגבוהים והמרשימים ביותר בזכות אישיות כובשת ובצנעה יוצאת דופן. יוסי שיאן ההופעות במדי נבחרת ישראל, מנהיג ווינר אמיתי. הקריירה של יוסי היוותה מגדלור ומודל לחיקוי עבור שחקנים רבים. ליוסי היתה הזכות לבחור ללכת לפי צו ליבו ולהחליט מתי לפרוש, אני חושב ומאמין שיוסי עושה זאת בזמן הנכון ובמקום הנכון. אני מאושר וגאה שיוסי מצטרף להיות הכוח המוביל בצוות המקצועי של בית״ר ירושלים. יוסי מחובר למקום והמועדון התחבר מאוד ליוסי. אני מאמין שיוסי עם יכולותיו ואישיותו המיוחדת יוכל להגיע להצלחות במועדון לפחות כפי שעשה כשחקן".

בניון שזכה בתקשורת הישראלית לכינוי "הילד" ו-"היהלום", נולד בדימונה ב-5 במאי 1980. הוא היה הקפטן של נבחרת ישראל שנים רבות והוא שיאן ההופעות בנבחרת עם 102 הופעות וסגן מלך השערים של הנבחרת עם 24 שערים. את תחילת הקריירה שלו החל בניון בגיל 15 אז הצטרף לאקדמית הכדורגל של מועדון אייאקס אמסטרדם שבהולנד ושם שיחק עד גיל 16.

בניון באירופה
בניון באירופה | צילום: רויטרס, חדשות

בגיל 17 הוא עלה לקבוצת הבוגרים של הפועל באר שבע ובהמשך עבר למועדון הכדורגל מכבי חיפה. בשנת 2002 בניון עבר לשחק באירופה והוא עבר בין כמה מועדוני פאר – בהם: ראסינג סטנדר, וסטהאם יונייטד, ליברפול, צ'לסי, ארסנל וקווינס פארס ריינג'רס. בשנת 2014 בניון שב לישראל ושיחק במכבי חיפה, מכבי תל אביב, מכבי פ"ת ובבית"ר ירושלים.