הכלבים חולצו מהלהבות: גל השרפות שמכה בירושלים ובסביבתה לאחרונה נובע משורה של סיבות, בהן לא רק רשלנות - אלא גם הצתות. אבל המקרה שארע אתמול (שלישי) בשכונת בית חנינא שבצפון העיר היה מסוג אחר לגמרי. ארבעה כלבים שהיו תקועים בלהבות הלוהטות - חולצו על ידי לוחמי האש של שירותי הכבאות וההצלה בירושלים, ובכך ניצלו ממוות בייסורים. צפו בתיעוד המרגש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

הצוות, בפיקודו של סגן מפקד המשמרת רשף אורן אברהם, הגיע לזירה בעקבות הדיווח שהתקבל. "היינו באירוע אחר בכלל ואז קיבלנו קריאה לחבור לשאר הצוותים שיצאו לדירה בבית חנינא", סיפר אריאל חלק לחדשות. "הגענו לדירה, זה היה בית פרטי עם חצר שהיו בה חיות בר. תוך כדי פעולות הכיבוי התחלנו לשמוע גורי כלבים שנמצאים באזור. העברתי את המזנק שלי למישהו אחר שיבוא וימשיך לטפל בשריפה, ורציתי למצוא את הכלבים ולהציל אותם".

חלק הבחין בשני כלבים בסביבה. "תפסתי אותם והוצאתי אותם מאזור השרפה. אחר כך נתקלתי בעוד כלב והוצאתי גם אותו תוך כדי הלהבות ומטען אש מאוד גדול שהיה שם. המשכנו את פעולות הכיבוי ותוך כדי שמענו יללה של כלב. הוא היה תקוע מתחת למשטח ברזל. הוצאנו אותו משם, אז גם החלה לפעול מצלמת הקסדה שלי שתיעדה את החילוץ. חזרנו לכבאית, שפכנו עליו מים, גם על הפנים, גם נתנו לו לשתות. כשהוא נרגע, העברנו אותו להמשך הטיפול של השירות הווטרינרי".

חלק מסביר שהכלבים היו בסוג של כלוב מאולתר, שנפתח בשלב מסוים מעוצמת החום, ועדיין - הכלבים לא הצליחו לפלס דרכם החוצה דרך הלהבות. בעלת הכלבים, אם המשפחה, פונתה מהדירה הבוערת גם היא. "מצאתי את עצמי מחזיק את הכלב ושואל למי הוא שייך, אבל אף אחד לא ענה לי", הוא מספר.

"אני אישית בנאדם שמאוד אוהב חיות, 99.9% מהכבאים מאוד אוהבים חיות. ברור שנציל בראש ובראשונה בני אדם, אבל בעל חיים שצריך את העזרה שלנו - יקבל", הוא מבהיר. "זה כיף כי אתה רואה בסוף מבעל החיים הכרת תודה. הכלבים שהוצאתי היו מגזע פיטבול שלא הכי ידידותיים, הם השתוללו בהתחלה, אבל כשהתחלנו לקרר אותו הכלב פשוט נרגע והפך לכנוע. הוא מבין שבסוף אני זה שהצלתי אותו".