שלטי תנועת חזון (צילום: חדשות)
השלט שתלו "חזון" בירושלים | צילום: חדשות

ימים ספורים לפני קיום מצעד הגאווה בירושלים, יש מי שמנסים להציב אג'נדה שונה ומעוררת מחלוקת בתגובה. שלט של תנועת "חזון" נתלה ברחבי העיר ובה נכתב: "אמא ואבא = משפחה". הארגון מוכר כמי שתלה בעבר שלטים בניסיון "להגן על מוסד המשפחה" ולצאת נגד משפחות חד מיניות. הבית הפתוח: "מבזים את הקהילה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בארגון "חזון" שואפים "להציב סדר יום יהודי" ופעלו לא פעם בעבר להציב שלטים מתריסים נגד להט"ב ומשפחות חד מיניות. בשלט הנוכחי, שנתלה גם בעבר, נכתב הסלוגן בעד מוסד המשפחה המסורתי ומתחתיו המשפט: "האומץ להיות נורמלי". הרבה נועה סתת, מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, מראשי קהילת הלהט"ב בישראל ומיוזמות מצעדי הגאווה הראשונים בירושלים גינתה בחריפות: "ארגון 'חזון' ממשיכים במסע ההסתה שלהם - נגד התנועה הרפורמית, נגד משפחות גאות ונגד כל מי שאינו מחזיק בתפיסת עולמם החשוכה והאלימה".

"אנחנו נמשיך להיאבק על הצדק והשוויון וביום חמישי התנועה הרפורמית- על כל משפחותיה היפות והמגוונות תצעד במצעד הגאווה הירושלמי", הוסיפה סתת. "אנו דורשים כי תיערך  בדיקה מעמיקה לגבי מקורות המימון של ארגון ההסתה הזה: אף אחד לא יודע מי מממן את 'חזון' ולמה".

מצעד הגאווה יתקיים ביום חמישי הקרוב בירושלים ואלפי בני אדם צפויים להשתתף בו. את המצעד בירושלים, שנקרא "מצעד הגאווה והסבלנות", מפיק ארגון "הבית הפתוח", שמסר בתגובה לשלטים של תנועת "חזון": "חופש הביטוי במרחב הציבורי הוא קדוש ומוגן ובכל זאת כואב שיש מי שמנצלים אותו שוב ושוב כדי לתקוף ולבזות את הקהילה הגאה".

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח, הוסיף: "השילוט נתלה ברחבי עיר בניסיון לאותת לציבור מי "בעל הבית". הם טועים - ירושלים גם שלנו. כל מי שהמאבק לחברה ישראלית סובלנית ופלורליסטית חשוב לו חייב להצטרף אלינו בעוד יומיים. אל תתנו לאדישות ולבורות לנצח".

"אם הטוב ישתוק וישב בבית - הרוע ירים את ראשו"

אביה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה לפני 4 שנים, קרא לציבור שלא להירתע ולהגיע למצעד כדי להשמיע את קולו בעד הסובלנות.

"אם הטוב ישתוק וישב בבית - הרוע ירים את ראשו", כתב בנקי בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "המתח בחברה הישראלית בין הקולות הקיצוניים לקולות המתונים לא פחת, ומטבע הדברים קולם של הקיצוניים נשמע ברמה וכל הגיג מתלהם מוצא את דרכו חיש קל לכותרות". בנקי התייחס לקולות שיצאו לאחרונה נגד המצעד בבירה: "כל בריון מקלדת מסית מקבל במה וכל שונא ומתלהם מייצר פחד".

שירה בנקי ז"ל (צילום: חדשות)
שירה בנקי ז"ל | צילום: חדשות

"זהו מצעד המאפשר לצועדים להשתתף ולהיות חלק מקהל גדול אשר בדרך כלל לא מרים את קולו", הוסיף בנקי וחתם את דבריו: "אשר על כן אל תשבו בבית, אל תותירו את המטלה לאחרים, עשו את המאמץ וצאו לתמוך בחופש, סובלנות ומרחב ציבורי מתון ומכיל".