השבוע שוב נפל מטח על תושבי הדרום רק שהפעם לא מדובר בטילים אלא דווקא במטח של מילים ששוגרו נגדם אחרי תוצאות הבחירות. תושבי המרכז ואפילו שכיניהם מהיישובים והקיבוצים סביב שדרות הביעו את אכזבתם מתוצאות הבחירות והטיחו בהם שלא יתלוננו בפעם הבאה כשהם מותקפים על ידי חמאס. אך הם לא ממש התרגשו ממה שיש ל"שותי האספרסו מהמרכז" לומר להם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"קודם כל מי אתם?", אמר אופיר אסולין, יו"ר מטה הליכוד בשדרות. "אנחנו אלה שבוחרים לגור פה ונשארים פה. דבר שני תמשיכו לדבר ככה זה טוב לנו - זה יביא לנו עוד מנדטים בפעם הבאה". 43 אחוז מתושבי שדרות שמו השבוע ביבי בקלפי יותר מהבחירות הקודמות סניף הליכוד בעיר סימנו ניצחון. ירון בן שימול, מצביע ליכוד הסביר: "אנחנו לא בוכים. התגובות שלהם מראות איזה תסכול מטורף יש  להם כי הם לא מצליחים להחליף את השלטון".

הכניסה לקיבוץ ניר עם (צילום: החדשות‎)
הכניסה לקיבוץ ניר עם | צילום: החדשות‎

אלונה רבינוביץ' פעילת ליכוד בשדרות אמרה: "לגמרי לא קונים אותנו בכסף. אני חושבת שאין עיר במדינת ישראל מקבלת שירות כמו שהילדים שלנו מקבלים". יו"ר המטה אמר: "יש דיסוננס עצום בין ההתפתחות הגדולה ותחושת הביטחון שנפגעה בשנה האחרונה. אבל זו המציאות ואנחנו סומכים על ההנהגה שלנו לגמרי".

אבל לא כל תושבי הדרום הצביעו לנתניהו – מעבר לכביש בקיבוץ ניר עם הצביעו התושבים לכחול לבן. עינב כרמי תושבת הקיבוץ סיפרה: "כשהצבעתי נישקתי את הפסק וביקשתי מאלוהים שיעשה שינוי".

הפגנות של תושבי הדרום נגד נתניהו לפני כמ (צילום: החדשות‎)
הפגנות של תושבי הדרום נגד נתניהו לפני כמ | צילום: החדשות‎

היא סיפרה שהצביעה שונה מהבחירות הקודמות: "הייתי מאוד גאה ותומכת בליכוד. כל הזמן אמרתי 'רק ביבי רק ביבי' והיו אנשים שצחקו עליי. היום אני מבינה למה כי כל מה שאני רוצה לשנות הוא לא משנה".

הפעם היא חשבה שזה יהיה אחרת הרי תושבי המשבים ושדרות שרפו צמיגים יחד בהפגנה לפני כמה חודשים וקראו בגנות הממשלה. "עשינו הפגנות יחד גם תושבי שדרות וצעקנו 'ביבי הביתה'", סיפרה כרמי. "אז חשבתי שעכשיו יהיה בחירות ולאנשים ייפול האסימון ויחול פה שינוי אבל התאכזבתי ואני מאוד כועסת".

מטה הליכוד בשדרות (צילום: החדשות‎)
מטה הליכוד בשדרות | צילום: החדשות‎

בסניף הליכוד בשדרות טוענים שהעובדה שהצביעו מח"ל לא שוללת את הביקורת הרבה שיש להם על הממשלה - אך הם מעדיפים להסתכל על חצי הכוס המלאה ולא על הצי הריק שבו נתוני האבטלה גבוהים והמצב הביטחוני קשה. וכשמנסים ליישב את הסתירה לפעמים צצות שוב התלבטויות במי להצביע - רק מה שתושבי המרכז לא מבינים שמבחינתם אלטרנטיבה לא הייתה בין שמאל לימין.

מלחמת הבחירות הפינימית של תושבי הדרום (צילום: החדשות‎)
צילום: החדשות‎

וזה המעגל שחוזר על עצמו - כל 4 שנים אפשר להפגין להתלונן ולכעוס אבל מאחורי הפרגוד מצביעים מהבטן, ומערכת הבחירות הזו לא שונה מקודמותיה כבר שנים הבטן אומרת ימין והמושבים ליד אומרים שמאל-מרכז. אפילו פוסטים מתנשאים לא ישכנעו אותם להצביע אחרת.