במאי הקולנוע אבי נשר ידליק משואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל - כך הודיעה השרה רגב אתמול (רביעי) בלילה. נשר שאחראי לכמה מהסרטים המצליחים ביותר בתולדות הקולנוע הישראלי עבר טרגדיה קשה שפקדה אותו ואת משפחתו כאשר בנו הצעיר ארי נשר נהרג בתאונת פגע וברח כשהוא בן 17 בלבד. נשר אמר שהדלקת המשואה תהיה רגע קשה - מישהו יהיה חסר והתמונה של בנו תמיד תהיה איתו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנימוקיה ציינה הוועדה שבוחרת את מדליקי המשואה כי  נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ישראלי שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה. "סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה. נשר הפך לאחד מסמליה של תעשיית הקולנוע המשגשגת בישראל שקוצרת הצלחות רבות ומגיעה אל ליבם של מליוני אנשים. בספטמבר 2018 נהרג בנו, ארי נשר ז"ל, בתאונת דרכים קשה בשדרות רוקח בתל-אביב. משפחת נשר החליטה בצעד אצילי לתרום את איבריו של ארי במטרה להביא מזור למחלותיהם של אחרים ובכך הצילה חמישה אנשים. נשר ידליק את המשואה לכבודם של נשות ואנשי הקולנוע הישראלי ולכבודן של משפחות תורמי האיברים בישראל שבהחלטת מצילים נפשות".

בשיחת הטלפון שבה התבשר נשר כי הוא נבחר להשיא משואה - הוא אמר: "אני שמח מאוד זה החג האהוב עליי כי אני פריק היסטרי של יום העצמאות. זה חג שמרגש אותי כל פעם מחדש אתה רואה את המדינה הזו משנת 48 וזה פשוט מפעים אותי".

הבמאי הוסיף: "אני ממש מקפיד להיות בארץ ביום העצמאות זה חג פלאי בעיניי וזה מאוד מרגש אותי". שרת התרבות והספורט אמרה לנשר: "אתה אחד מהפלאים של החברה הישראלית. זה משמח אותי שהוועדה המליצה עליך לאור התרומה הרבה שלך לקולנוע הישראלי".

צפו בריאיון המרגש עם אבי נשר (צילום: רפי דלויה ‎, חדשות)
אבי נשר ובנו ארי ז"ל | צילום: רפי דלויה ‎, חדשות

"אין ספק שאתה מביא לנו המון כבוד באמצעות החוויה הקולנועית, בצורה שנוגעת, משעשעת ומכבדת את הקולנוע הישראלי בארץ ובעולם", אמרה רגב. "לזה נוסף הסיפור הקשה שאתם שחוויתם. אתה לוקח את האובדן האישי שלך למקום של אחדות נתינה אהבת האדם והארץ ואני חושבת שכל המכלול הזה הופך אותך לאחד המשיאים המרגשים שיהיו בטקס השנה".

נשר השיב: "תודה, זה נורא משמח אותי. כל הסרטים שלי מהלהקה ועד היום תמיד עוסקים באנשים שצריכים למצוא דרך להתחבר זה נושא מאוד דומיננטי בכל דבר שאני עושה". הוא סיים ואמר: "זה מחמיא לי מאוד, אני שמח ומודה לך. ואני חושב שזה חשוב בתקופה זו". השרה רגב סיימה: "אני שמחה וגאה בך ובבחירה הזו".