שירה בנקי ז
שירה בנקי ז"ל | צילום: פייסבוק, חדשות

ביום חמישי הקרוב יתקיים בירושלים מצעד הגאווה כשברקע קריאותיו של הרב הראשי בעיר שלא להניף את דגלי הגאווה וכן הדיווחים על אבטחה חסרת תקדים של הצועדים. אביה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה לפני 4 שנים, קרא לציבור שלא להירתע ולהגיע למצעד כדי להשמיע את קולו בעד הסובלנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אם הטוב ישתוק וישב בבית - הרוע ירים את ראשו", כתב בנקי בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "המתח בחברה הישראלית בין הקולות הקיצוניים לקולות המתונים לא פחת, ומטבע הדברים קולם של הקיצוניים נשמע ברמה וכל הגיג מתלהם מוצא את דרכו חיש קל לכותרות".

בנקי התייחס לקולות שיצאו לאחרונה נגד המצעד בבירה: "כל בריון מקלדת מסית מקבל במה וכל שונא ומתלהם מייצר פחד".

שליסל בעת מעצרו
שליסל בעת מעצרו | צילום: רויטרס, חדשות

"זהו מצעד המאפשר לצועדים להשתתף ולהיות חלק מקהל גדול אשר בדרך כלל לא מרים את קולו", הוסיף בנקי וחתם את דבריו: "אשר על כן אל תשבו בבית, אל תותירו את המטלה לאחרים, עשו את המאמץ וצאו לתמוך בחופש, סובלנות ומרחב ציבורי מתון ומכיל".

שירה בנקי נרצחה ב-30 ביולי 2015 במצעד הגאווה בירושלים על ידי ישי שליסל, חרדי ישראלי, שהתנפל עליה בדקירות סכין ופצע שישה צועדים אחרים. שליסל ביצע את הרצח חודש לאחר שסיים לרצות עונש מאסר בגין הרשעה קודמת בנושא דומה של תקיפה וניסיון לרצח במצעד גאווה אחר בירושלים, 10 שנים קודם לכן. בית המשפט הרשיע אותו ברצח, שישה ניסיונות רצח ופציעה בנסיבות מחמירות וגזר עליו מאסר עולם ו-31 שנים נוספות.