ההרוגים על רקע זירת האסון
ההרוגים על רקע זירת האסון | צילום: חדשות

הותר לפרסום שמם של שני הרוגים נוספים באסון קריסת המנוף אתמול ביבנה: יוני סבג (33), תושב אור יהודה שנהרג ביום הולדתו ובן דקלו בן 22 מרמת גן. שמו של ההרוג הרביעי טרם נמסר. במקביל, הבוקר (שני) נודע לחדשות כי אחיו של אחד מארבעת ההרוגים הוא בכיר בחברה שהייתה אחראית על פירוק המנוף שאמור היה להיות מפורק אתמול, וייתכן שהוא ייקרא בהמשך למסור עדות במשטרה ואולי אף להיחקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התמונה האחרונה שהעלה בן דקלו
התמונה האחרונה: "בונים את יבנה" | צילום: מתוך אינסטגרם‎, חדשות

רק אתמול העלה דקלו ז"ל תמונה לחשבון האינסטגרם שלו עם תמונה שצילם מהאתר שבו עבד וכתב: "בונים את יבנה". עיריית אור יהודה מסרה עם פרסום שמו של סבג ז"ל כי היא "והעומדת בראשה, ליאת שוחט, עומדת לרשות המשפחה ברגעים קשים אלו ותסייע ככל שיידרש".

שמם של שני ההרוגים מצטרף לגיל חזאזי ז"ל, בן 51 מחדרה, ששמו הותר לפרסום כבר אתמול. הוא הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. רובין חזאזי קרוב משפחתו של גיל סיפר לחדשות Online על התחושות הקשות יממה לאחר האסון הכבד: "בן אדם זהב. הוא היה אדם חזק, האופי שלו, היה בן אדם מצחיק. לא מעכלים. משתתף בצערך המשפחה הקרובה אישתו גילה והבנות. כואב הלב".

זירת קריסת המנוף ביבנה
זירת קריסת המנוף ביבנה | צילום: החדשות

במסגרת חקירת האסון שהוביל למותם של ארבעה בני אדם, כולם אזרחים ישראלים, עצרה המשטרה 17 תפקידים שונים שקשורים לאתר. 11 מהם נחקרו באזהרה ו-4 שוחררו למעצר בית תחת תנאים. החקירה הוטלה על מפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, המשותף למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקם ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

חברת "נאות שמיר", החברה הקבלנית שמבצעת את הפרויקט, פרסמה אתמול הודעה שבה הצהירה כי הקפידה על כל כללי הבטיחות באתר וגלגלה את האחריות על חברת המנופים. "התאונה קרתה כאשר עובדים של חברת 'רמא מנופים' עסקו בפירוק מנוף באתר לאחר שהסתיימה העבודה בו ופורק לצורך העברתו לחברה בחזרה מאחר וסיים עבודתו באתר", נכתב.

צו הפסקת העבודה שהוצא לאתר אחרי האסון
צו הפסקת העבודה שהוצא לאתר אחרי האסון | צילום: חדשות
פועלים נלכדו בין שמיים לארץ
חקירת התאונה הקשה נמשכת | צילום: תיעוד מבצעי מד"א‎, חדשות

עוד נמסר בהודעה כי "הרכבת המנוף, הפעלתו ופירוקו נעשים כולם על ידי חברת רמא מנופים ובאחריותה הבלעדית! חברת נאות שמיר מקפידה על שמירת כל נהלי הבטיחות המחמירים באתר. מנהל האתר הנחה הבוקר את עובדי חברת רמא מנופים בנהלי הבטיחות הנדרשים".

ממצאי החקירה הראשוניים עולה כי שלושת ההרוגים הראשונים היו על המנוף למעלה כשהם קשורים ורתומים כנדרש, וככל הנראה מצאו את מותם כתוצאה מהנפילה. נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, הגיב לאירוע לאחר תום החילוץ המורכב של הפצוע שנלכד בגובה רב - ולאחר החילוץ נקבע מותו: "אני משתתף בצערן של משפחות ההרוגים, וקורא להסדיר את נושא הבטיחות באתרי בנייה ובמיוחד בפעילות בגובה, למניעת נפגעים נוספים בנפש".