הפעם הראשונה והמרגשת של החיילים: הם התגייסו לצה"ל אבל גם הגשימו חלום - ועשו משהו בפעם הראשונה. לרגל יום העצמאות. הנה סיפורם של חמישה חיילים שזכו לעשות דברים לראשונה בחייהם - חלקם חשבו שלעולם לא יעשו אותם, ועבורם מדובר בהפיכת החלום שלהם למציאות. צניחה ממטוס, נהיגה בצוללת, הטסת כטב"מ מיוחד ועוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

רב"ט אורן (20): מסיים הכשרה בקורס 'צוללן' של זרוע הים ויצטרף לשייטת 7 - שייטת הצוללות

במהלך הקורס, האורך למעלה משנה, הוכשר אורן לנהוג בצוללת. מספר מועט בכל צוות צוללת, המורכב מעשרות אנשים, גם יודע איך לנהוג בה. מדובר בפעולה מורכבת הדורשת ריכוז רב ומיומנות. הפעם הראשונה בה נהג בה הייתה לאחר עשרות שעות אימון בסימולטור מיוחד.

"ההכשרה הייתה מאתגרת והציבה אותי מול מצבים שנאלצתי להתמודד איתם בפעם הראשונה", מספר אורן, "מהנהיגה עצמה, שהיא למעשה להשיט כלי עצום, דרך היציאות וההתנתקות הארוכה מהבית שהיו חלק ניכר מהקורס, מה שהביא בסופו של דבר לחיבור הכי חזק שיש לי למשרתים לצדי - חיבור שנשאר לכל החיים."

טוראי בן נחמיה (25): הפך לצנחן והגשים חלום

נחמיה עלה לארץ לפני שנה וחצי מניו יורק והתגייס באוגוסט 2018 לגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. במהלך ההכשרה, הוא עבר קורס צניחה שאורך כשבועיים. בן מספר שלצנוח עבורו זה סימן שהצליח להגשים את החלום שלו ולהתגייס. "למרות שההכשרה תיאורטית ברובה, ברגע שאני מגיע לדלת של המטוס ומסתכל למטה, אני מבין שאין מרגש מזה", הוא אומר.

נחמיה התחיל את המסלול בשלב הקרקעי במגרש האימונים בו לומדים החניכים את תורת הצניחה. רק לאחר מכן, הם עוברים למכשירי התרגול. בשבוע השני, הצנחנים לעתיד עוברים מספר צניחות ביום ובלילה. לאחר שצנחו עם ציוד בליל -ה הם מוכנים לצניחה המבצעית ומקבלים את כנפי הצניחה הנכספות.

הגישם חלום - והפך לצנחן
הגישם חלום - והפך לצנחן | צילום: חדשות

טוראי עמית דהאן (19) וטוראי לין קנדלר (19): התגייסו ליחידת רוכב שמיים והפעילו כטב"מ מיוחד

השניים התגייסו לחיל התותחנים - והגיעו ליחידת רוכב שמיים. החיילים המשרתים ביחידה עוסקים בהפעלת כטב"מ מסוג סקיילרק 1. הם מצטרפים לכוחות יבשה ויחידות מובחרות ומספקים מודיעין חזותי לרמת הגדוד.

עמית ולין נמצאים בשלב האימון המתקדם בו הם לומדים את העבודה עם כלי הטיס המיוחד. הם מספרים שמורכבות ההטסה שלו שווה את כל העבודה הקשה כשהוא בשמיים. "זה רגע מיוחד, אנחנו מחכים להשתמש בו בפעילות מבצעית לאחר ההכשרה", הם מספרים.

מטיסים כטב
מטיסים כטב"מ בפעם הראשונה | צילום: חדשותנדב עוזרי (19), צוער: יהפוך למ"מ במערך מג"ל

נדב התגייס בנובמבר 2017 להיות מ״כ במערך מג"ל. בטירונות הוא גילה שהתפקיד מתאים לו והרגיש שהוא פיתח אותו מאוד. הוא יצא יצא לקורס קצינים וסיים אותו כמצטיין גדודי, דבר שלא סיפר מראש למשפחתו שבאו לטקס הסיום כדי להפתיע אותם. בסיום ההכשרה הוא צעד על רחבת המסדרים בטקס מרגש, בו הוענקה לו סיכת המ"מ.

הדבר שייקח איתו הלאה מהקורס זה להתאים את עצמו לחייל. לאחר השלמת הקצונה החיילית, בסיומה יקבל את דרגות הסג"ם, הוא יחזור לתפקיד מ"מ באחת ההכשרות.

הפתיע את המשפחה כשקיבל הצטיינות
הפתיע את המשפחה כשקיבל הצטיינות | צילום: חדשותרב"ט בן מור, גדוד 402 (רשף) של חיל התותחנים, ירה פגז חי בפעם הראשונה

בן התגייס בדצמבר 2018 לגדוד "רשף" של חיל התותחנים וכרגע הוא נמצא בשלב אימון המתקדם בשבטה. הוא עבר הכשרה שבמהלכה הוא והצוות שלו זכו בפעם הראשונה לירות פגז חי.

"ההכשרה על התומ״ת היא עבודה יום-יומית", מספר בן, "מדובר בכלי מורכב שדורש הרבה טיפולים כדי להכשיר אותו לירי. בכל יום טיפלנו בו ולמדנו להכיר אותו דרך הידיים. העבודה המשותפת באווירה הטובה גיבשה אותנו להיות חברים טובים, ממש כמו אחים. לבסוף כשירינו בכלי והרגשנו את כל התומ"ת רוע,ד הבנו איזו עוצמת אש מטורפת יש לו. הבנו שהעבודה הקשה משתלמת".

ירי פגז חי בפעם הראשונה
ירי פגז חי בפעם הראשונה | צילום: חדשות