14 בני אדם נפגעו בשרפה שפרצה בבניין מגורים ברחוב אבן גבירול בחיפה, ובהם אם ו-3 ילדיה פונו לקבלת טיפול בבתי החולים בעיר. למקום הוזעקו כוחות כיבוי ומשטרה שפתחו בחקירת הנסיבות. מחקירה ראשונית עולה כי השריפה פרצה כתוצאה מקצר חשמלי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

סמוך לשעה 8:30 התקבל במוקד מד"א דיווח על השרפה וצוותים שהגיעו לבניין העניקו טיפול רפואי לנפגעים: אחד קשה שסובל מכוויות ומשאיפת עשן, שלושה בינוני ועשרה קל. כל הדיירים פונו והנפגעים הועברו לטיפול בבתי החולים רמב"ם ובני ציון.

חובש רפואת חרום, אבי עבאדי, ופאראמדיקית מד"א, הודיה רוזה, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו אש חיה שיוצאת מהדירות והבניין היה עפוף עשן סמיך. הכבאים חילצו דיירים שנלכדו ונפגעו, במקום הייתה המולה גדולה ראינו ילדים ומבוגרים שחולצו".

כוחות כיבוי פועלים במקום (צילום: כיבוי ואיחוד הצלה, חדשות)
כוחות כיבוי פועלים במקום | צילום: כיבוי ואיחוד הצלה, חדשות

"גבר כבן 30 סבל מכוויות קלות בכל חלקי גופו ופניו היו מלאות פיח לאחר ששאף עשן רב, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לרמב"ם כשמצבו מוגדר קשה ויציב", שיחזרו רוזה ועבאדי. "אשה כבת 30 ושלושת וילדיה, כבני 3 עד 6, שאפו עשן רב ומצבם הוגדר בינוני. 8 נפגעים נוספים שהתהלכו במקום לאחר ששאפו עשן טופלו".

כוחות משטרה פועלים באזור להסדרת התנועה, על מנת לאפשר לכוחות הכיבוי לבצע את עבודתם, שכעת מתמקדת בסריקות אחר לכודים. נסיבות השרפה נחקרות כעת.

"קיבלנו דיווח על שרפה. עוד ביציאה שלי מהתחנה אני מבין שיש שרפה מתוך הדירה בוודאות, כי ראיתי את העשן מיתמר מתוך הבניין", תיאר רב רשף, רפי מרום, מפקד המשמרת. "כאשר אני מגיע למקום אני שומע צעקות מכל עבר של האנשים אשר לכודים בתוך המבנה".

מרום המשיך וסיפר: "אני מבין שהמשימה שלי היא הצלת חיים, ואני מורה לצוותים שלי לחתור למגע ולהתחיל לחלץ את הלכודים הרבים שזועקים ומצפים לעזרה. תוך כדי פעולות החילוץ אנחנו מפנים אם וארבעת ילדיה שהיו מעל הדירה שנפגעה".