נשיא המדינה ריבלין קיים היום (רביעי) ביקור תנחומים בבית משפחתו של משה פדר ז"ל, שנהרג מפגיעת טיל נ"ט ביד מרדכי ביום ראשון. ריבלין אמר ל איריס, רעייתו של פדר שבעלה הראשון נהרג באסון המסוקים לפני 22 שנה: "איני יכול לדמיין את עוצמת הכאב כשהוא מכה פעם אחר פעם ואיני יכול להציע דבר מלבד נחמה וחיבוק בשם העם כולו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ריבלין נזכר שנפגש עם איריס לפני כעשור, אז אמר לה: "כבר אז לימדת אותי שבמפגש עם המשפחות השכולות שעברו את הנורא מכל, לפעמים אין מילים". הוא הוסיף: "חיו לצידך שני אנשים נפלאים פשוט כי את נפלאה".

איריס ביקשה מנשיא המדינה: "אל תשכחו אותנו, שלא נהיה עוד מספר". ריבלין השיב: "את אישה יקרה, אנחנו לא נשכח ונתפלל להיפגש שוב - והפעם רק בשמחות". ריבלין אמר לאיריס: "אני משאיר את ליבי איתך ומבקש שתפני אלינו בכל דבר שיטריד אותך ואת הילדים".

איריס, רעייתו של משה פדר ז"ל (צילום: לע"מ, חדשות)
איריס, רעייתו של משה פדר ז"ל | צילום: לע"מ, חדשות

"עם ישראל כולו עומד משתאה ונפעם מעוצמתך" אמר הנשיא לאיריס. "איני יכול לדמיין את עוצמת הכאב כשהוא מכה פעם אחר פעם ואיני יכול להציע דבר מלבד נחמה וחיבוק בשם העם כולו". איריס היא בת זוגו של משה פדר ז"ל ב-17 שנים האחרונות. את בעלה הראשון, טייס חיל האוויר ישיש עדן ז"ל, שכלה באסון המסוקים לפני 22 שנים.

משה פדר ז"ל, בן 68 מכפר סבא, נסע ביום ראשון למקום עבודתו כשהטיל פגע ברכבו. ביום בו נהרג פדר ז"ל סייר הנשיא בעוטף עזה וביקש לחזק את ידי התושבים. ריבלין גם קיים ביקור תנחומים בבית משפחת פדר בכפר סבא.