פסח נגמר, יציאת מצרים חזרה וישראלים רבים עשו ביממה האחרונה את דרכם חזרה מחופי סיני. עשרות אלפי הישראלים שפקדו את חצי האי המצרי צפצפו על אזהרות המטה ללוחמה בטרור, וחלקם גם בחרו לעשות זאת ציבורית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אזהרת מסאז' לסיני", כתב בפוסט ישראלי שירד עם משפחתו לסיני. "אין אף מסאז'יסט על החוף. זה לא כמו תאילנד, ראו הוזהרתם". בסרטון שצילם הוסיף בציניות: "חדי העין יכולים לראות בהרים מאחורי את אל קאעידה מתכוננים לפיגוע. רואים את השנאה שלהם בעיניים ופחד אלוהים פה. אבל הילדה לא אכפת לה, היא ישנה צהריים".

ישראלי אחר העלה תמונות נוף פסטורליות וכתב: "אזהרת מסע. תישארו, בסיני מסוכן בישראל". ישראלית נוספת העלתה תמונות של ים וזריחה וכתבה: "מאוד רלוונטי כל האזהרות מסע לסיני".

והתורים מה איתם? (צילום: מיטל כנעאן, חדשות)
והתורים מה איתם? | צילום: מיטל כנעאן, חדשות

דניס פונטי הרחיק עד למלון בשארם א-שייח' ושם תיעד את צוות הבידור של המלון רוקד על שפת הבריכה. בפוסט הנלווה לסרטון כתב פונטי: "המטה ללוחמה בטרור: האיום הקונקרטי בשארם בשיאו".

ישראלי אחר העלה תמונת אילוסטרציה של סב ונכדו וליד הסב כתב: "בחיים יש רק שני דברים בטוחים: הראשון הוא המוות והשני הוא שהמטה ללוחמה בטרור יוציא אזהרת מסע חמורה לסיני בזמן החגים".

תמונות שצילמו מטיילים בסיני בפסח (צילום: אביבית מיסניקוב, החדשות)
צילום: אביבית מיסניקוב, החדשות

חלק מהישראלים שהגיעו לסיני הציעו, בציניות, את האפשרות שמאחורי אזהרות המסע מטרור עומדים מי שדואגים לפרנסת המלונות בישראל. "עכשיו אני מבין למה המדינה כל הזמן מחדדת את ההתרעות", כתב נופש ישראלי. "כי כל מי שמגיע לפה הופך תוך שבוע לשגריר ומשפיע על שתי משפחות לפחות לבוא וליהנות מכול הטוב הזה".

תמונות שצילמו מטיילים בסיני בפסח (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

טיעון דומה פרסם ישראלי אחר שנשמע כמו לקוח מהטענות על בוטים בבחירות. "כן, יש אזהרת מסע, הרבה שנים, וכל עונה מפרסמים אותה שוב", כתב. "כנראה שגם כשהילדים שלכם יהיו בני 18 עדיין תהיה אזהרת מסע. כנראה שבאותו הנוסח. לפעמים זה מגיע מפרופילים פיקטיביים, ומרגיש כאילו יש להם מלון באילת עם קצת יותר מדי תאריכים פנויים".

תמונות שצילמו מטיילים בסיני בפסח (צילום: אביבית מיסניקוב, החדשות)
צילום: אביבית מיסניקוב, החדשות

על דבר אחד מסכימים כל הישראלים שיצאו השנה, ובכלל, לחופי סיני - הנוף מהמם והמחירים נמוכים משמעותית יחסית לישראל. ישראלי שהעלה תמונות נוף, אוכל ומלון פסטורלי כתב: "בעקבות אזהרות המסע של מדינת ישראל באתי לבדוק עד כמה מסוכן פה ולמה ממליצים לברוח מסיני - אז מדינת ישראל תבואו, תראו כמה מסוכן להתמכר לפה".