מזג האוויר החם והשמשי הוציא רבים לחופים ברחבי הארץ, אבל מחזה יוצא דופן התגלה דווקא בחוף הצוק סמוך להרצליה. בשלב מסוים בשעות אחר הצהריים הבחינו המבלים במקום בגוף זר וגדול שנשטף מהמים. תחילה חשבו כי מדובר בחיית מים גדולה אך בהמשך כשהיא התקרבה לחוף הם גילו כי מדובר בעגל שנשטף אל החוף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה היה נראה כמו חיה, לא היה ברור אם לוויתן או דולפין", סיפר אחד הרוחצים. "לאט לאט זה התקרב והבנו שמדובר בפרה. לא ברור איך היא הגיעה לים אבל היא הייתה מנופחת ממים. היה ריח כבד של נבלה".

שירה הרצנו מעמותת אנימלס אמרה לחדשות כי ככל הנראה העגל נפל או הופל מספינה כחלק מהמשלוחים החיים של עגלים המגיעים מאירופה או מאוסטרליה. לדבריה, מאות אלפים מגיעים לארץ בשנה והיא תיארה כי מדובר במסע קשה במיוחד. "הצפיפות קשה, ובעלי החיים מתבוססים בהפרשות של עצמם. הם לא מסוגלים להגיע למים ולמזון וצריכים לטפס אחד על השני - כל זה כדי שיעברו פיטום ושחיטה".

הרצנו הוסיפה: "זו לא פעם ראשונה שעגלים נשטפים לחופים שלנו, הרבה פעמים זורקים אותם בכוונה, לא ברור אם לפני או אחרי שהם כבר מתים. זה מתרחש בלב ים במקום שאין פיקוח, ורק משום שלעתים לא משתלם שימשיכו במסע".