השלט של "שוברים שתיקה" בנתיבי איילון (צילום: חדשות)
שלט החוצות בנתבי איילון | צילום: חדשות

לצד חגיגות האירוויזיון שהחלו הבוקר (ראשון) בישראל, פעילי הארגון "שוברים שתיקה" עוררו סערה בעקבות שלט חוצות שהציבו ליד נתיבי איילון בתל אביב. הארגון מזמין את תיירי האירוויזיון לסיור בחברון על גבי השלט הענק, שבו נכתב גם בשפה האנגלית: "להעז לחלום - על חופש". השר ארדן תקף: "קחו את התיירים לסיור היכרות עם הפרת זכויות האדם האיומה של שלטון חמאס".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

אלפי נהגים שנסעו הבוקר בנתיבי איילון נחשפו לשלט החוצות הענק שהציבו פעילי הארגון "שוברים שתיקה". על רקע תמונה חצויה שבה רואים את חוף תל אביב מצד אחד ואת גדר ההפרדה לצד מגדל שמירה צבאי בצד השני, הפעילים קוראים להמוני התיירים שמגיעים השבוע לישראל להצטרף אליהם לסיור בעיר חברון שביהודה ושומרון.

השר ארדן (צילום: החדשות)
השר ארדן | צילום: החדשות

"צריך להעז לחלום על חופש - גם מהכיבוש", נכתב בעמוד הפייסבוק של הארגון. "חובתנו כישראלים וחיילים לשעבר להראות איך. אנחנו מזמינים את חוגגי האירוויזיון לחגוג בלילה ולפקוח עיניים ביום. במרחק שעה מתל אביב מיליוני פלסטינים תחת שלטון צבאי חולמים על חופש מהכיבוש".

השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן תקף את הארגון בעמוד הטוויטר שלו. "ארגון השנאה הבזוי 'שוברים שתיקה' שוב מוצא זמן להפיץ שקרים נגד מדינת ישראל", כתב ארדן. "הנה עצה: במקום להסית נגד המתיישבים החלוצים בעיר האבות, קחו את התיירים לסיור היכרות עם הפרת זכויות האדם האיומה של שלטון חמאס בעזה או סיור התרשמות עם הרשות הפלסטינית שמתעקשת לממן מחבלים ולהלל רוצחים מתועבים".

"צריך להעז לחלום על חופש גם מהכיבוש" (צילום: חדשות 2)
"צריך להעז לחלום על חופש גם מהכיבוש" | צילום: חדשות 2

ב"שוברים שתיקה" לא נותרו חייבים ותקפו את השר בחזרה: "גלעד, חבל שבאת להוריד. נשמע שאתה מפחד שהמבקרים יראו את המציאות בחברון, מתבייש במשהו? בכל מקרה השבוע אנחנו עסוקים אבל מוזמן להצטרף לסיור שבוע הבא".

בעקבות הסערה והקריאה של "שוברים שתיקה" לתיירים, בארגון "האמת שלי" החליטו בתגובה לקרוא גם כן לתיירי האירוויזיון במטרה שיצטרפו לסיורים מטעמם ביהודה ושומרון ובגבול רצועת עזה. "'שוברים שתיקה' לא מפספסים הזדמנות להכפיש את ישראל", אמר מנכ"ל הארגון אביחי שורשן. "בדרך כלל הם עושים זאת באמצעות מסעות הפצת שקרים בעולם, הפעם הם החליטו 'לנצל' את האירוויזיון על מנת להכפיש את שמם של חיילי צה"ל ומדינת ישראל מול עשרות אלפי התיירים שהגיעו לשמוח עם כולנו".

"אנו קוראים לכל תייר ותיירת להצטרף אלינו כדי לראות את האמת מקרוב ולהצטרף לסיורים שיובילו חיילי מילואים שפעלו בשטח. סיורים שיציגו את המציאות הבלתי נתפסת שאזרחי ישראל מתמודדים עמה שנים אל מול אויב שמשתמש בילדים שלו על מנת לפגוע בילדים שלנו. אנו נמשיך להביא תמונה כנה ומאוזנת, ונמשיך לעמוד בגאווה מאחורי חיילינו".