הדרמה הלילית במימי הכינרת הסתיימה קצת לפני 01:30 לפנות בוקר (שני) כשסירת חיפושים של רשות הטבע והגנים שסייעה לשיטור הימי מצליחה לאתר את חמשת הנעדרים - אב, שני בניו ושני חבריהם - בתום חמש שעות של סריקות בלב הכינרת. החמישה היו המומים, סבלו מקור ובאפיסת כוחות, ואותרו רק בזכות אמצעי ראיית לילה שנכנס לשימוש לפני שבוע בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

להבדיל מחיפוש באמצעות סירות במים ומסוקים באוויר, רשות הטבע והגנים קיבלה רק לפני ימים ספורים אמצעי ראיית לילה שנועד לאתר ציידים לא חוקיים באזור הכינרת. ברשות השתמשו אתמול בכלי החדש, כשאנשיה עלו לנקודה גבוהה שצופה על הכינרת, סרקו אותה והצליחו לאתר נקודות חום גוף שהובילו את הסורקים אל הנעדרים.

החמישה שהו במים קרוב לשמונה שעות. מהרגע שירדה החשיכה הם ניסו לחזור לחוף, אך אז סירת המפרשים שבה שטו התהפכה בשל הרוחות החזקות. המכשירים הסלולריים שלהם נפלו לתוך המים ושקעו, ולכן הם לא הצליחו להזעיק עזרה.

רק קצת אחרי השעה 21:00 בערב ילדיו של אחד הנעדרים התקשרו למוקד 100 של המשטרה ודיווחו על כך שאביהם וחבריו נמצאים במים ולא חזרו כבר שעות ארוכות. רק אז החל מבצע החיפושים.

השיטור הימי גייס את כל הסירות שלו ונעזר בהרבה מאוד מתנדבים ובמסוק משטרתי. הסירה, שיצאה מחוף הדקל בטבריה, נסחפה ברוח שבעה קילומטרים מהחוף עד למקום שבו מצאו אותה.

כך נשמעו הרגעים הדרמטיים של רשת הקשר המשטרתית ברגע איתור הנעדרים:

שוטר 1: מה שאני מבקש זה להתחיל עם סריקה, קו טבריה-עין גב. בשלב זה ננסה למצות כל נקודה שאתה רואה. אני נמצא כרגע על כלי שלנו. יש שלושה כלים במים שיכולים להגיב לכל מטרה שאתה מזהה.
שוטר 2: כרגע אני מול הכתב"מ (כלי טיס בלתי מאויש), הם מזהים כשישה קילומטרים מקו החוף של טבריה סירה הפוכה עם חמישה אנשים במים. על פי איכון אחרון הם ברדיוס של קילומטר על קילומטר באזור החוף השקט, משהו כמו 700 מטר קו אווירי מתוך העיר טבריה.
שוטר 1: חיובי, זה זה. אנחנו בדרך אליהם. שימשיכו לפקוח עיניים וידווחו לנו כל הזמן תמונת מצב עד שנחבור ונחלץ. 431, 432, בזהירות רבה בלילה. בינתיים מחלצים שלושה אנשים.
שוטר 3: חמישה אנשים על כלי השיט. אנחנו בדרך לטבריה.
שוטר 1: אני מבקש לרשום שכולם נמצאו. את המבצע ניתן לסגור

לאחר שחולצו מהמים, החמישה פונו לטיפול בבתי חולים. ארבעה נבדקו ושוחררו לביתם בעוד החמישי, צעיר בן 22 מירושלים, סובל מהיפותרמיה ומאושפז בבית החולים כשמצבו קל עד בינוני.

הקבוצה אותרה במרחק של כשבעה קילומטרים מהחוף, כשסירתם הפוכה. שלושה מהם אותרו בתוך המים ונאחזים בדפנות הסירה. שניים נוספים הצליחו לטפס מעל הסירה, אבל אף אחד מהם לא יודע לשחות.

הקבוצה יצאה אתמול בשעה 15:00 מחוף דקל עם סירת מפרשית לשיט באזור הצפוני של הכינרת. בשעה 21:00 בערב פנו קרובים למשפחה ודיווחו כי אבד עמם הקשר. בחיפוש השתתפו כוחות משטרה גדולים, שכללו מסוק וחמש סירות של השיטור הימי ושל רשות הכנרת, פקחי רשות הטבע והגנים, מתנדבים, אנשי ארגון איחוד הצלה ואף כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל.