חושפת את התלוש. לפיד (צילום: פלאש90 / גילי יערי, חדשות)
חושפת את התלוש. לפיד | צילום: פלאש90 / גילי יערי, חדשות

פיטוריה של ליהיא לפיד מידיעות אחרונות גררו שמועות רבות על שכר מופרז שקיבלה עבור הטור השבועי שכתבה לעיתון, שאותו קשרו לקשרים של בעלה יאיר למו"ל נוני מוזס. ברשת הופץ כי לפיד הרוויחה 50 אלף שקל - ולכן היא החליטה לחשוף את תלוש השכר שעומד על 10,000 שקל ברוטו בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפיד, שהחלה לעבוד בעיתון בשנת 2003 - לפני כמעט 16 שנה, העבירה לחדשות online תלוש משכורת מיולי 2017 ותלוש מנובמבר 2018 שהיה זהה לחלוטין ונמוך בהרבה מהשמועות.

תלוש השכר מ-2017 (צילום: חדשות)
תלוש השכר מ-2017 | צילום: חדשות
ב-2018 השכר לא השתנה (צילום: חדשות)
ב-2018 השכר לא השתנה | צילום: חדשות

אחת הדוגמאות לשמועות שהופצו היה ציוץ של יואב יצחק מהאתר "news1", שכתב על הפיטורים. "לפיד ונוני הלכו יחד דרך ארוכה - ליהיא לפיד היתה חלק מ'החבילה'", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "לא בכדי שילם מוזס כ-50 אלף ש״ח (עלות מעסיק) - מחיר מופרז במיוחד בשביל טור שבועי שפורסם ברשת מקומונים מפסידה. הנסיבות השתנו: נוני ויאיר לא באותה סירה. וכרגיל: לפיד מאשים את ביבי במקום להגיד תודה לנוני על 15 שנות עירוי".‎

אתמול התייחסה לפיד לפיטוריה בריאיון לתוכנית "שש" עם עודד בן עמי, יממה לאחר שפרסמה פוסט בפייסבוק שבו טענה כי פוטרה בשיחת טלפון מהטור בידיעות אחרונות - שאותו הפסיקה לפרסם ביוזמתה בתחילת מערכת הבחירות. 

היא הסבירה בפתח הריאיון שלאורך השנים עשתה מאמץ כדי שהטור שלה לא יהיה בעל אופי פוליטי, ולמרות זאת כשביקשה לאחר הבחירות לחזור לפרסם את הטור - היא סורבה. "חושבת שיש איזה הליכה לכיוון של השתקה", אמרה. "אני באה מאיזו תרבות תקשורתית שבאמת מנסים להיות אתיים, ואני מנסה. אז אמרתי שעדיף שאני אצא לשלושה חודשים, שבהם אני יכולה לבוא הביתה, עם חולצת מפלגה ולצאת לרחובות ולעשות את הכל באמת במנותק מהעיתון ולא להרגיש שאני לא בסדר עם העיתון והקוראים שלי".

האם אני צריכה לבחור בין העבודה לבעל שלי?

על כך שבעלה הגיב לפוסט ואמר כי היא פוטרה כי בעיתון פוחדים מהשלטון אמרה כי "זו שאלה מעניינת מה היה קורה - אם היו מפטרים אותי או מבקשים מני להפסיק לעבוד גם אם כחול לבן היו זוכים? יש הרבה שאלות; אני אישה ו'אישה של' - מותר לי או אסור לי לתמוך? האם אני צריכה לבחור בין העבודה לבעל שלי?".

"מתקשה להאמין", ח"כ לפיד (צילום: פלאש 90, חדשות)
ליהיא ויאיר לפיד, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

"אני כן חושבת שיש איזה הליכה לכיוון של השתקה, לא מאוד נעימה", הוסיפה. "אני חושבת שאנחנו רואים את זה מכל הקצוות שקצת יש פחות סובלנות לדעות, ללבוש אחר, לאמירות אחרות ואני חושבת שאנחנו צריכים לחזור כולנו ולהיות מסוגלים לקבל את הדעה והלבוש וההתנהגות של האחר, שמכבדת אותנו. אני כן חושבת שאנחנו צריכים נורא להיזהר מלסתום פיות, מלהגיד, בגלל שדעתך הפוליטית לא מוצאת חן בעיניי, או מובעת חזק מדי, אז אתה לא מתאים לי, אני חושבת שאנחנו צריכים להתרכז בלדבר יותר בעדינות אחד עם השני. הייתי הרבה שנים בידיעות, וזה עיתון שמנסה לשמור על הוגנות והגינות, ובעיקר עצוב לי".

על כך שגם המגישה גאולה אבן-סער התפטרה בגלל בעלה עבודתו הפוליטית של בעלה אמרה לפיד כי "זו דרך שצריך לעשות, זו שאלה שאנחנו כחברה צריכים לתת עליה את הדעת, מתי אנחנו אומרים למישהי שבנתה קריירה ועשתה 'את לא יכולה יותר בגלל בעלך, זה לא טוב' - זה לא מתאים ל-2019, אנחנו נשים עם דעות, אמירה, אני לא חושבת שזה צריך להיות ככה".

בידיעות אחרונות בחרו שלא להגיב לדברים.