הגמר הגדול של אירוויזיון 2019 הגיע הלילה (מוצ"ש) – ועמו ההופעה המדוברת של מדונה שנחתה השבוע בארץ במיוחד לכבוד ביצוע מיוחד של Like a Prayer. תחילה העניקה ריאיון מיוחד לאסי עזר בן 3-4 דקות, שבו אמרה שהחליטה להגיע לישראל כי "המוזיקה מחברת אנשים" ולאחר כמה דקות עלתה על הבמה לשיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדונה כאמור העניקה ריאיון מחויך שהיה ברוח טובה, אבל אז הגיע דבר שאיש לא ציפה לו: מלכת הפופ זייפה כשעלתה על הבמה כדי לבצע את הלהיט שלה Like a Prayer שיצא לפני 30 שנה. ב-BBC "עקצו" מיד: "פשוט תשירי את LA ISLA BONITA!". ב"גארדיאן" הצטרפו לביקורת: "אוקיי, בואו לא נדבר על זה שוב".

אבל לצד הביצוע של מלכת הפופ, היה גם מסר פוליטי. בסוף השיר, שני רקדנים שלה לבשו דגלים של ישראל והרשות הפלסטינית, האחד בצבע שחור והשני בלבן, ואז השניים עלו על המדרגות שהוצבו על הבמה במיוחד לכבוד ההופעה, וכל זאת בזמן שמדונה שרה – ואז הופיע כיתוב ענק מאחוריה: "תתעוררו".

מהאירוויזיון נמסר בתגובה: "בשידור החי של האירוויזיון שני רקדנים של מדונה הציגו לרגע קצר את דגלי ישראל ופלסטין על גב החליפות שלהם. האלמנט הזה של המופע לא לקח חלק בחזרות, אשר אושרו עם איחוד השידור האירופי ועם הרשת שאירחה את האירווזיון, כאן. תחרות האירוויזיון היא מאורע א-פוליטי, דבר שהובהר למדונה".