חיילת שהתאבדה בצהל (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
מיקה לויט ז"ל | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות

ברשת החברתית זיהו היום (שישי) ניסיון עוקץ סביב שליחת ארון הקבורה של החיילת הבודדה מיקה לויט, שנמצאה ללא רוח חיים בבסיס צבאי לפני מספר ימים. מי שאחראי על העברת הארון לארה"ב הוא משרד הביטחון, אבל במקביל לאיסוף תרומות עבור המשפחה השכולה שנעשה על-ידי הקהילה הישראלית במיאמי, זוהו גם ניסיונות עוקץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"את הסיפור על מיקה לויט חיילת בודדה שסיימה את חייה בנסיבות מצערות שמעתי הערב במקרה", כתבה אחת הגולשות ברשת שככל הנראה לא הבינה את מקורה של היוזמה. "אני לא מכירה את המשפחה אבל חושבת שזה המקום של כולנו כקהילה לסייע בתרומות שיסיעו להם להביא את בתם לקבורה".

בקבוצת פייסבוק שנקראת "אשת חיל" פורסם פוסט דומה בו נכתב: "כרגע עוסקים באיסוף תרומות כדי להצליח להטיס את הגופה". בנוסף כותבת הפוסט הביעה סקרנות לזכאות של המשפחה מול הצבא, למרות שכאמור - מערכת הביטחון אחראית למימון באופן מלא. "האם צה"ל נוטלים חלק בעלויות? מישהי יודעת למה המשפחה זכאית מול משרד הביטחון?", נכתב.

פוסט שפורסם ברשת (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
פוסט שפורסם ברשת | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות

למרות שמשרד הביטחון וצה"ל מלווים את משפחתה ואחראים בפועל לכול העניינים סביב האירוע, לרבות מענה בסיוע נפשי והטסת ארון הקבורה לפלורידה, ברשתות זוהתה תופעה של גורמים שפתחו בקמפיין ופרסום של איסוף תרומות - בשביל לממן לכאורה את הטסת הארון ואת הבאתה לקבורה בארה"ב.

בקהילה הישראלית במיאמי מבהירים כי איסוף הכספים על-ידי בית חב"ד המקומי נעשה בתום לב ומתוך רצון אמיתי לסייע למשפחה. "לשמחתנו, כפי שנאמר לנו על-ידי הקונסול, משרד הביטחון אישר בסופו של דבר את כול הסכום הכרוך בהבאת מיקה ז"ל לקבורה בפלורידה, והרב מבקש להבהיר נחרצות שכל הסכום שנאסף יועבר למשפחה להקל על סבלה בתקופה קשה זו", מסרו בקהילה.