נציג אסטוניה באירוויזיון‎ (צילום: באדיבות כאן 11‎, חדשות)
הנציג האסטוני באירוויזיון | צילום: באדיבות כאן 11‎, חדשות

אירוע האירוויזיון בישראל הותיר רושם מצויין על חברי המשלחות והתיירים שהגיעו לארץ והמסר החיובי הועבר לכל העולם. אלא שכמה תקריות בנמל התעופה בן גוריון העיבו על החגיגה כשכמה חברי משלחות ואורחים טוענים שנחקרו ועוכבו על ידי הרשויות בישראל: "עיכבו אותנו שעות לחקירה - זה היה מפחיד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חקרו אותי במשך 70 דקות באולם הכניסה", אמר דובר המשלחת האסטונית האוסטרלי ליאם קלארק לחדשות Online. "ואז הם לקחו אותי לאיזור של הביטחון ועברו על כל התיקים שלי, החרימו לי את המחשב הנייד ואז עשו לי חקירה ממש עד למועד שהייתי צריך לעלות למטוס".

לדבריו של קלארק, החוקרים בשדה אמרו לו כי הוא יוכל לקבל את המחשב חזרה אם ידווח עליו "כמטען שהלך לאיבוד". "זה היה מאוד מבלבל", הוא טען. "היה נראה שהם כועסים עליי שאני אוסטרלי שעובד עבור המשלחת האסטונית. ושעל החוזה שלי נכתב שמה של תחנת הטלוויזיה באנגלית אך על התג היה רשום באסטונית - חשבתי שאפספס את הטיסה".

"אני יודע על עיתונאית ממלטה שנחקרה באותה צורה", אמר. "אבל נראה שאצלנו היה הכי גרוע. עשינו חיים בישראל. זה היה אחד מאירועי האירוויזיון שהיה לי הכי כיף לעבוד בהם - מזג האוויר, האנשים והאוכל היו מדהימים. זה הפך מטיול נהדר ללא לרצות לחזור לפה לעולם".

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "למעלה מ-1,200 אורחים רשמיים ושאינם רשמיים של הארוויזיון נכנסו לישראל ויצאו ממנה כשהם עוברים בידוק ביטחוני מקל ומהיר שיועד עבור תיירי ואורחי האירוויזיון ללא המתנה. עם זאת ממצא מתריע במחשב הנישא חייב בדיקה ביטחונית נוספת לצורך שלילת סיכון לבטחון הנוסעים וטיסתם חזרה לארצם".

ליצירת קשר עם הכתב: matanh@ch2news.co.il