ירון לונדון מסרב להתנצל על אמירתו – או מעשיו: בפתח תוכניתו "גאולה ולונדון", אותה הוא מגיש יחד עם גאולה אבן בתאגיד השידור כאן, אמר הערב (רביעי) המגיש: "לא תקבלי התנצלות, תקבלי הבהרה. פוליטיקאים נוהגים להתלונן שמוציאים את דבריהם מהקשרם. זה מה שעשו תוקפיי, בעיקר תוקפותיי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי לונדון, הטפיחה על גופו "הייתה השפלה של גופי ומגע לא רצוי. לא עושים דבר כזה. חשתי מושפל, ואז עשיתי את המעשה שתיארתי. אפשר לטעון לא מגיבים בתוקפנות על תוקפנות; אפשר לומר, 'נניח שזה היה גבר, מה היה קורה?' הייתי צריך להכניס לו בשיניים או לקרוא למשטרה. אבל אתה לא קורא למשטרה כשאתה במעלית, וזה עניין קטן מדי בשביל לקרוא למשטרה. אני חושב שזו הייתה תגובה הולמת לגסותה".

עוד הוסיף לונדון:  "עכשיו, השאלה היא שאלת השד. מהו שד? האם הוא נכס מקודש? אם כן נשים בימינו מתפשטות ומראות את שניהם. כלומר, תפקיד השד מותנה במבט הגברי. אם המבט הוא מבט חושק, כי אז זה איבר מיני. אם המבט הוא מבט נייטרלי, אז זה לא איבר מיני. במקרה הזה לא היה לשד שום תפקיד, ולכן גם להתנהגותי לא הייתה שום משמעות מינית. זו לא הייתה תקיפה מינית. זו הייתה תקיפה - אם זו הייתה תקיפה - כפי שהייתי תוקף גבר".

אבן, שישבה לצדו, התנגדה לדבריו. "לשד יש קונוטציה אחרת – לא רק אצלי", אמרה לו בשידור. "כשגבר מטריד אישה, זה לא רק כי הוא חושק בה, אלא כי הוא יכול. אם זו הייתה הנכדה שלך, לא היית רוצה שיבוא איה גבר וייגע בה כך".

לונדון אתמול: "סיפור נחמד, לא רוצה להתפלפל"

אמש סיפר המגיש בתוכניתו כי הניח בעבר יד על שדה של אישה זרה במעלית לאחר שזו נגעה בכרסו. "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות ואישה שברור היה לגמרי לפי מדיה שהיא עורכת דין הדורה, היינו שנינו במעלית לבד ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוציאים איש את מבטו של רעהו, והיא עושה לי ככה 'לא טוב'", אמר תוך הוא מצביע על הבטן שלו כהמחשה לכך שאותה אישה הניחה כביכול את ידה על כרסו.

"אז אני הנחתי את היד על השד שלה", תיאר לונדון את תגובתו לאותה אישה. בשלב זה אבן הגיבה לו: "מה?", אך הוא המשיך בדבריו: "ואמרתי לה - 'גם זה לא מה שהיה'". אבן עמיתתו המשיכה בתגובתה ההמומה: "שמע, זה מזעזע". לונדון בתורו השיב לה: "נכון נורא? אבל למה לא את היד שלי? למה זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי? כי שד זה איבר שיש לו משמעות מינית", ואילו אבן אמרה לו: "כי שד זה איבר עם משמעות מינית, וכן - אסור".

בשיחה עם "החדשות" לאחר השידור, אמר לונדון: "לגעת בבטן שלי זה בסדר? סיפרתי את הסיפור הזה כבר כמה פעמים, זאת לא פעם ראשונה. זה סיפור נחמד ואין לי חשק להתפלפל על העניין הזה".

מאז חשיפת המקרה בשידור, לונדון ספג ביקורת ציבורית רבה ברשת, ובתאגיד הבהירו ללונדון שדבריו אינם מקובלים וכי הם מצפים להבהרה.