יוסף כהן ויובל מור יוסף ז"ל מגדוד הנח"ל 'נצח יהודה' נורו למוות בפיגוע בגבעת אסף לפני 5 חודשים. אביו המאמץ של יוסף, שהיה חייל חרדי, פגש את חבריו לפלוגה ושיתף את מילותיו של יוסף בסעודת השבת האחרונה לפני מותו: "אני מודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את הזכות להגן על עם ישראל בגופי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

האב, אליהו מירב, חרדי שחזר בתשובה, נפגש עם צעירים לובשי מדים בגדוד החרדי של הנח"ל - 'נצח יהודה'. האב עומד בראש ישיבה שמאפשרת לצעירים חרדים לפנות לשירות צבאי, למרות המחיר האישי והציבורי שהם נאלצים לשלם.

אביו של יוסף כהן ז
אביו של יוסף כהן ז"ל מבקר בפלוגה | צילום: החדשות

אביו של יוסף ז"ל מספר שהחברה החרדית לא חסכה בביקורת: "הם אומרים: אתם הרגתם אותו, שלחתם אותו למותו בצבא הציוני". יוסף היה בן 13 כשאליהו אימץ אותו אל משפחתו בבית שמש. כשחזר הביתה בסופי השבוע מהצבא, הקפיד להחליף את המדים לפני כן כדי שהסובבים לא יראו. הוא חשש שהחברה החרדית תגלה שהוא משרת בצבא ותפגע בו ובתדמית המשפחה.

בסעודת השבת האחרונה, לפני שנרצח, אמר יוסף: "אני מודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את הזכות להגן על עם ישראל בגופי". אליהו לא מתחרט על ההחלטה לשלוח אותו לצבא: "אני חושב שעשיתי דבר נכון ששלחתי אותו ל'נצח יהודה', זה עשה לו טוב".