חייל צה"ל הגיע אתמול (רביעי) בשעות הצהריים לשכונת מאה שערים בירושלים כשהוא לבוש מדים, כדי לבקר את משפחתו. תושבי השכונה שהבחינו בו החלו להתאסף ולקרוא קריאות נגדו. בסרטון שתועד בזירת האירוע נראה אחד החרדים משליך אבן לעבר החייל, והאבן כמעט פגעה באב שנשא את בתו בת החצי שנה.   

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסירטון נתן לראות קבוצה של חרדים מתקרבים אל החייל ומשליכים לעברו אבן שכמעט פגעה בתינוקת בת חצי שנה. האב הכועס ניגש אל המפגינים וצעק לעברם: "מי זורק אבן על ילדה בת חצי שנה? השתגעתם?". האמא של התינוקת התעמתה עם תושבי השכונה וצעקה לעברם: "אתם רוצים לרצוח? תעופו מפה לבתים שלכם! משוגעים". החרדים מצדם קיללו את ההורים וקראו לאמא: "תשתקי נבלה ותעופי מכאן".

השוטרים שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים ופיזרו את ההתקהלות. בעקבות התקרית, כתב יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן בפייסבוק: "קומץ חרדים קיצוניים מנסים שוב ושוב לפגוע בחיילי צה"ל".

"הם מתפרעים, צועקים, מקללים ואף משליכים אבנים על לובשי מדים", הוסיף ליברמן. "הקיצוניים הללו רחוקים מאוד מהדת היהודית ומהמסורת היהודית. מדובר בחבורה של בריונים והטיפול בהם חייב להיות בהתאם. רשויות החוק חייבות למצות איתם את הדין. אסור לנו להיות סלחניים ולהשלים עם הניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל".