בשל עבודות הרכבת הקלה, הלילה (בין שני לשלישי) ייסגרו באופן רשמי שדרות יפו בירושלים וכ-200 עסקים ועוד אלפי משפחות ינותקו מציר התחבורה המרכזי שחיבר אותם אל החלקים האחרים של העיר וגם לערים הסמוכות. הערב הגיע ראש עיריית תל אביב-יפו לכנס במכללה האקדמית ביפו ונתקל בילד קטן, תושב העיר, שרץ אליו והושיט לו מפתח באומרו: "הבאנו לך מתנה - מפתח של יפו. סגרת לנו אותה, נכון?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסרטון שהגיע לידי החדשות Online משקף פעם נוספת את מצוקתם של תושבי העיר שחייהם הולכים להשתבש בעקבות עבודות הבנייה הנרחבות. בסרטון שומעים גם את אימו של הילד שפונה לראש העיר בבקשת עזרה ואומרת לו: "אתה האבא שלנו, אנחנו נואשים, אתה מתעלם איתנו, בבקשה בוא ותפגוש אותנו".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "לצורך קידום ביצוע הרכבת הקלה בשדרות ירושלים והפעלת הקו האדום במועד שקבעה חברת נת"ע בעוד כשנתיים וחצי, ביקשה החברה מהעירייה לסגור את השדרה לתנועת רכב פרטי. הסגירה תאפשר עבודה לרוחב כל השדרה לרבות הפיכתה למדרחוב, התקנת המסילות וחשמולן, הקמת תחנות רכבת לאורך השדרה ושדרוג כל פני הרחוב.

עיריית תל אביב-יפו שואפת לסיום העבודות במועד המהיר ביותר ועושה ככל שניתן לסייע ולהקל ברווחת ותנועת התושבים, בעלי העסקים והציבור הרחב. לשם כך ביקשה העירייה מנת"ע שהשדרה תישאר פתוחה להולכי רגל, יוקם שביל אופניים ותשופר ותתוגבר רמת השירות והפריסה של התחבורה הציבורית באזור. כמו כן, מפעילה העירייה שאטל חינמי עבור התושבים".

לפי התוכנית המקורית, נתיב התחבורה הציבורית בשדרות ירושלים היה אמור להישאר פתוח אך חודש בלבד לפני תחילת העבודות נודע לתושבים כי הוחלט לסגור את הציר לתנועת רכבים לגמרי. גורם שהיה מעורב בתהליך התכנון סיפר לחדשות Online לפני כשבועיים כי הצורך התכנוני לסגור את שני הכיוונים במקביל עלה בדיונים עם העירייה עוד לפני יותר מחצי שנה. התקיימו לא מעט דיונים בין נת"ע והעירייה על מנת למצוא פתרונות והקלות, אך לדבריו העירייה קיבלה החלטה סופית רק בחודש שעבר, מה שהביא להודעה המאוחרת לציבור ובעלי העסקים שחתמו על חוזי שכירות ארוכי תווך או רכשו עסקים באזור - זועמים.

"זה גזר דין מוות לאנשים שלא ביצעו שום פשע", סיפר בכאב הרצל כהן ציון, בעל השווארמה המפורסמת הנושאת את שמו, "לאנשים ששירתו בצה"ל, הקימו עסק, עבדו 51 שנה, עשו מוסד ואימפריה בעשר אצבעות, בשתי ידיים וחונקים אותנו".