ראש הממשלה נתניהו ורעיייתו הגיעו הערב (חמישי) לבית הנשיא שבירושלים וביקשו לחזק את בני משפחת ריבלין, במהלך היום הראשון בשבעה לזכרה של אשת הנשיא שהלכה לעולמה השבוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך ביקור הניחומים סיפר הנשיא: "היינו במחלקה שבה חצי מהרופאים היו ערבים וחצי יהודים; כל האחים והאחיות היו יהודים וערבים, והיו איתנו בחברות ובמסירות. בשארה, הרופא, הוא מומחה עולמי". ראש הממשלה הנהן וציין: "כמו אצל ההורים שלנו".

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, אמרה לנשיא: "יפה אמרת אמרת שבסוף, היא נהייתה יותר ירושלמית מירושלמית". הנשיא השיב: "היא הייתה ירושלמית מאוד מושבניקית", וראש הממשלה הוסיף: "אני קורא לזה 'ירושלמית עמוס עוזניקית' – ביקרו ונכבשו".

מוקדם יותר הנשיא ריבלין ובני משפחתו פגשו את אחיו ואחותו של יאיר חלבלי ז"ל, אשר ריאתו הושתלה בגופה של רעיית הנשיא נחמה ז"ל. האחים הגיעו לבית הנשיא שבירושלים וביקשו לנחם את ריבלין וילדיו.

המפגש המרגש בבית הנשיא (צילום: מארק ניימן / לע"מ, חדשות)
המפגש המרגש בבית הנשיא | צילום: מארק ניימן / לע"מ, חדשות

"אנחנו משפחה אחת עכשיו - מסרו לאימא ואבא שאני אשמח לפגוש אותם, זה חשוב לי", אמר ריבלין לשני האחים. "האח שלכם עם נחמה שלנו יחד עכשיו, והוא היה איתה כל הזמן. הוא נתן לה עוצמות וכוח אדירים - מסרו לאבא ואימא את התודה מעומק הלב שלנו ואת ההערכה האדירה שלנו".

ניסאי ועמית חלבלי הגיעו לבית הנשיא והתקבלו בחיבוק חם על ידי הנשיא וילדיו. במהלך המפגש המרגש ביניהם, שני האחים ביקשו לחזק את ידם של בני משפחת ריבלין והביעו את תנחומיהם על האובדן. זהו המפגש הראשון בין משפחת ריבלין לבני משפחתו של יאיר ז"ל, שריאתו נתרמה והושתלה בגופה של נחמה בחודש מרס האחרון.

_OBJ

ביום ההשתלה שוחח הנשיא עם האחות עמית ועם אימה שרי בטלפון, והביע תקווה כי יוכל לפגוש את המשפחה ביחד עם נחמה, לאחר ההחלמה מהניתוח המורכב. לאחר הניתוח הוא הודה למשפחה על התרומה והאצילות מעוררת ההשראה שגילו במעשה המופלא שבחרו לעשות, לאחר מותו של יאיר בנם.

ביום פטירתה של גברת ריבלין ז"ל, אימו של יאיר ז"ל ספדה: "נחמה הלכה לעולמה, אישה צנועה כמו יאיר. תנוחי בשלום ביחד עם הילד הקסום שלי".