הבריכה בצימר בצפת
הבריכה בצימר בצפת | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

המרכז הרפואי "זיו" שבצפת עדכן הבוקר (ראשון) כי עדיין נשקפת סכנה לחייו של הפעוט בן השנתיים שטבע במהלך השבת בבריכה בצימר בעיר, ומצבו הרפואי מוסיף להיות קשה מאוד. במקרה אחר שקרה אתמול בו פעוטה בת שנתיים טבעה בבריכה פרטית בבית בראשון לציון - מבית החולים וולפסון נמסר כי היא מתאוששת ומצבה מוגדר יציב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

הוריו של הפעוט שטבע אתמול בצימר בצפת אינם עוזבים לרגע את המיטה של בנם בבית החולים. הוא מורדם ומונשם והרופאים במחלקה לטיפול נמרץ ילדים עדיין נאבקים על חייו. בין צוות הרופאים המורחב שמעניק לו טיפול נמצא גם מנהל המחלקה ד"ר יורי וינר.

מצב הפעוט עדיין קשה מאוד
מצב הפעוט עדיין קשה מאוד | צילום: חדשות

מומחה בכיר במחלקה, ד"ר הלל פרנקנטל, אמר כי מצבו של הפעוט שטבע בצימר קשה מאוד ואינו יציב. עוד הוסיף הרופא כי לא ניתן עדיין לקבוע אם נגרם נזק מוחי בלתי הפיך לפעוט כתוצאה ממחסור באוויר עקב השהייה מתחת למים.

הפעוט היה עם משפחתו בצימר בעיר צפת במסגרת חגיגות יום הולדת במהלך השבת. הוא נמשה מהבריכה הפרטית בצימר ואנשים ששהו במקום חילצו אותו מהמים והחלו לבצע בו החייאה, תוך הדרכה טלפונית ממוקד מד"א. לאחר שחזר הדופק, הוא פונה במצב קשה מאוד ולא יציב לבית החולים והובהל לחדר המיון. שם הוא עבר החייאה והועבר למחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהוא מורדם ומונשם.

"הכי חשוב פה זו המניעה - להשגיח נורא על הילדים"

במקביל, בית החולים וולפסון שבחולון עדכן כי מצבה הרפואי של הפעוטה בת השנתיים שטבעה אתמול בבריכה פרטית בבית בראשון לציון מוגדר יציב והיא מתאוששת. "למזלם הייתה שם רופאה שהתחילה מיד את ההחייאה", הסבירה ד"ר גילה מאירסון מנהלת חדר מיון הילדים בוולפסון. "בהגעתה למיון היא כבר הייתה בהכרה אבל בדיקות הדם לא היו תקינות והיא טופלה בחמצן. כרגע היא מחייכת בזרועות אימה ואנחנו מקווים שהכול יהיה בסדר".

מאירסון גם פנתה בדבריה לציבור והדגישה: "אני חייבת שתיזהרו. בריכות ביתיות זו סיבה נוראית לפגיעות איומות בילדים ומה הכי חשוב פה זו המניעה - להשגיח נורא על הילדים".

אתמול בשעה 16:17 התקבל דיווח במוקד מד"א על אירוע טביעה בבריכה פרטית בבית בראשון לציון. פעוטה כבת שנתיים וחצי טבעה וקיבלה טיפול רפואי מחובשים ופרמדיקים במקום. היא פונתה לבית החולים וולפסון במצב בינוני ובהכרה מלאה, כשהיא סובלת מקושי בנשימה.