צעירה בהיריון מתקדם מלוד יצאה אתמול (חמישי) לבית החולים בשביל ללדת את בתה התינוקת, אבל כבר באמצע הדרך היא חשה את צירי הלידה מתגברים. בשיחת הטלפון עם מד"א המליצו לה ולאחותה שליוותה אותה - למצוא מקום נוח בסביבה ולהתחיל בלידה באופן עצמאי. תוך זמן קצר האם הצעירה מצאה את עצמה על הרצפה של גן ילדים סמוך - שם יילדה את בתה יחד עם הגננת וכשחובש מד"א מדריך בטלפון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כמה דקות אחרי השעה 8:00, רוני נויברגר בת ה-26 מלוד, עשתה את דרכה לבית החולים לקראת הלידה הצפויה, בזמן שבעלה יצא מהעבודה במקביל והיה בדרכו אל בית החולים גם כן. רוני לא הספיקה להגיע לרכב כשכבר הרגישה שהלידה מתקדמת במהירות.

אחותה הודיה שליוותה אותה, התקשרה למוקד 101 של מגן דוד אדום, שם זיהו מיד שהיא נמצאת בעיצומה של לידה מתקדמת. החובש הבכיר מעבר לקו הטלפון ביקש מהן לאתר מקום קרוב שבו היא תוכל לשכב בנוחות ולבצע את הוראותיו.

"למוקד נכנסה שיחה מאישה עם צירי לידה שנמצאת ברחוב", שיחזר החובש הבכיר ניצן גולובינסקי. "הבנתי מיד שמדובר בלידה שנמצאת בשלבים מתקדמים. הנחיתי את אחותה שליוותה אותה למצוא מקום שבו תוכל היולדת לשכב, כדי שנוכל ליילד אותה בסיוע טלפוני, עד להגעת צוות מד"א למקום".

רוני ואחותה נכנסו לגן ילדים סמוך על מנת להתחיל את הלידה באופן עצמאי. שם הם פגשו את הגננת שמיד נחלצה לעזרתן ופינתה את כל הילדים לגן הסמוך. "נכנסת אלי אישה לגן ואומרת לי אני צריכה כרית בשביל אישה בהיריון, שלא מרגישה טוב בחוץ", שיחזרה עינת מירון הגננת בפעוטון. "אני מטבעי לא נותנת דברים, אלא יוצאת החוצה לראות מה קורה".

"אני רואה אישה מתפתלת, עומדת לידה אישה נוספת ואז היא אומרת לי: 'יש לי צירים'. אז אמרתי לה 'אוקיי, אז בואי תיכנסי לגן ונזמין לך בינתיים אמבולנס'", סיפרה הגננת. "אני רצתי לתוך הגן, שם יש לי דלתות שאפשר לסגור אותן. לקחתי את המזרון של הבובה, הנחתי אותה על הרצפה והשכבנו אותה על המזרון - ואז היא אומרת: 'היא יוצאת, היא יוצאת'. אנחנו מסתכלים ואכן רואים שהראש כבר בחוץ".

מעונות יום (צילום: חדשות)
ארכיון | צילום: חדשות

גן הילדים הפך בן רגע לחדר לידה מאולתר ותוך זמן קצר, כשהחובש במוקד הדריך את היולדת ואת אחותה המסייעת לה, נולדה לרוני תינוקת בריאה ושלמה. לאחר מכן הגיעו למקום הפרמדיקית מלכי והחובש שאדי בניידת טיפול נמרץ, והשניים השלימו את תהליך הלידה במקום. הם בדקו את האם ואת התינוקת ופינו אותן לחדר מיון היולדות.

"ברגע ששמעתי את הבכי של התינוקת ברקע השיחה, נרגעתי", סיפר החובש שהיה במוקד מד"א. "ברור לכולם שהמקום הנכון ללדת בו הוא חדר לידה בבית חולים אבל במקרה הזה, התינוקת דילגה על כמה שנים וכבר הלכה לגן הילדים".‎

הגננת שסייעה לאם הצעירה סיכמה וסיפרה: "כל הסיפור הזה היה לדעתי ענין של 12 דקות. אני לא נלחצתי, אני מאוד מעשית בדברים כאלה . רק בדיעבד אני מבינה מה עשיתי. הייתה התרגשות מדהימה, הילדים התרגשו פה. אני עוד ב'היי' מהעניין".