נתניהו למען החיות (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
יאיר נתניהו: בעד צמחונות נגד השמאל | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות

לכבוד חג הפסח פרסם יאיר נתניהו ציוץ בחשבון הטוויטר שלו, שבו קרא לאנשים לחגוג את החג ללא בשר. בתגובה התפתח דיון בינו לבין ג'וש בריינר, כתב המשטרה של עיתון "הארץ", על ההבדל בין חיות לבני אדם ועל "צביעות השמאל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הציוץ שהחל את הדיון דווקא לא היה פוליטי כלל. "חברים יקרים! אין חג שאני אוהב יותר מפסח! אבל תאמינו לי אפשר לחגוג אותו בשמחה רבה ללא בשר והתעללות ביצורים חסרי ישע", כתב נתניהו. "כשעושים על האש יש כ״כ הרבה אלטרנטיבות, החל מירקות, טופו, או מקסימום דגים. אפשר למצוא המון מתכונים טעימים באינטרנט ל״על האש״ ללא בשר! תנסו את זה החג הזה!"

בתגובה, ענה לו בריינר בהומור: "אבל זה פחות טעים" והוסיף סמיילי עצוב. על זה הגיב נתניהו: "ג׳וש, האנומליה הזאת של אנשי שמאל (לא מדבר ספציפית עליך) שמבכים על זכויות אסירים פלסטינים שרצחו ילדים (אנשים רעים שמגיע להם למות בייסורים), ומצד שני ליבם כ״כ גס בהתעללות נוראית ורצח המוני של יצורים תמימים וחסרי ישע שלא מגיע להם למות, היא אחת מהטענות שלי על צביעות השמאל".

"עזוב אותך מפוליטיקה, תזמין אותי לעל האש בבלפור"

"לא הייתי מרחיק עד לשם. נדמה לי שפשוט אנשים מבדילים בין בני אדם לבין חיות. מסכים איתך שיש גם חיות אדם.", ענה בריינר שכנראה לא אהב את ההשוואה, אך שמר על טון קליל. "אבל עזוב אותך מפוליטיקה, אולי פשוט תזמין אותי לעל האש צמחוני בבלפור ונראה האם באמת יש אלטרנטיבה? אני מוכן לנסות".

יש בני אדם רעים - כל החיות תמימות (צילום: טוויטר, חדשות)
יש בני אדם רעים - כל החיות תמימות | צילום: טוויטר, חדשות

אך נתניהו המשיך והתמקד בפער שיש בעיניו בין יחס לחיות ליחס בבני אדם: "דווקא ההבדל הזה בין בני אדם לחיות הוא שמעניין אותי. יש בני אדם רעים שמגיע להם למות (רוצחים, מחבלים וכו'). אין פרות, עזים, תרנגולות וחזירים רעים. הם כולם תמימים ולא עשו רע לאף אחד ואין אחד מהם שמגיע לו למות".

השניים המשיכו להגיב זה לזה, ושוחחו על הזכות של בני האדם לקבוע את גורלם של בני אדם אחרים, לעומת זכותם על גורל בעלי החיים. אך השיחה נגמרה בידידות, כשנתניהו הסכים לשקול את הצעתו של בריינר להגיע ל"על האש" צמחוני בביתו שבמודיעין.