מנחת האירוויזיון, לוסי איוב (צילום: פלאש 90, חדשות)
מנחת האירוויזיון, לוסי איוב | צילום: פלאש 90, חדשות

המתקפה - וההתנצלות: ראש המועצה האזורית מטה בנימין שבשומרון, ישראל גנץ, שלח היום (שישי) מכתב אל מנכ"ל תאגיד השידור, אלדד קובלנץ, ובו תקף את מגישת התחרות לוסי איוב - על דברים שלא היא אמרה. כמה שעות אחרי פרסום המכתב החריף נשלחה התנצלות והבהרה כי הדברים נאמרו על ידי הבמאית קרן חכמה, שהתראיינה באותה התכנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המכתב של ראש המועצה נשלח על רקע סוגיית צילומי ה"גלויות" של הנבחרות, סרטונים קצרים המשודרים במהלך התחרות, שנערכו בכל רחבי הארץ אך לא הגיעו אל יהודה ושומרון. במכתבו התרעם גנץ על "החרמת" האזור באופן מודע ומכוון, ואף טען בחריפות כי התבטאות של המנחה בנושא והיעדר הגינוי עליה מוכיחים ש"אין מקום להמשך קיום התאגיד".

ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

במכתב, תחת הכותרת "החרמת יהודה ושומרון באירוויזיון", פנה ראש המועצה ישירות אל קובלנץ ופירט את טענותיו נגד מנחת האירוע. "ב-16 במאי נערך ריאיון ב'כאן רשת ב', תחנה הפועלת תחתיך, עם מנחת האירוויזיון העובדת גם בתאגיד השידור הציבורי, לוסי איוב", כתב. "במהלך הריאיון נשאלה איוב מדוע לא שולבו צילומים מיהודה ושומרון, ולתדהמתי ענתה כי 'לא היה עניין'". עוד הדגיש גנץ כי "ניסיון שאלה נוסף מצד המראיין נענה בהתעלמות מוחלטת".

"על פי דבריה נראה כי תאגיד השידור התעלם במודע ובמכוון משילוב צילומים מרחבי יהודה ושומרון, שכידוע לך מהווים כרבע משטח מדינת ישראל", טען ראש המועצה. "התנהלות מפלה זו גורמת לפגיעה קשה בפוטנציאל התיירות לבנימין ולשאר הרשויות ביהודה ושומרון - תוך פגיעה דוחה בתושבים".

בהמשך דבריו פנה גנץ לטון חריף יותר, עד לכדי טענה כי לתאגיד השידור אין זכות קיום. "התבטאות המנחה שלא זכתה להתנערות מצדך מוכיחות כי אין מקום להמשך קיום גוף ציבורי הממומן מכספי משלמי המיסים של מאות אלפי אזרחים המתגוררים ביהודה ושומרון", האשים גנץ. "עדיף שתקציבי העתק המופנים לתאגיד יושקעו בחינוך, בבריאות ובתרבות לכל אזרחי ישראל".

מתאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה: "ללוסי איוב, מנחת האירוויזיון, אין כל קשר או מעורבות לגלויות ולאתרים שנבחרו וכלל לא ברור למה נשאלה על כך. הבחירה בלוקיישנים היא מתוך רצון לתת ל-200 מיליון צופים הצצה לנופיה היפים של המדינה. לשמחתנו, בישראל יש מאות אתרים כאלה. לצערנו, לא כולם יכלו להיבחר. האירוויזיון אינו אירוע פוליטי והבחירות הן נטו אומנותיות".