צבי  ואפרת שנספו בשרפה (צילום: חדשות)
צבי ואפרת שנספו בשרפה | צילום: חדשות

לדבורי ורובי גינצבורג, הוריהם של צבי ואפרת שנספו באסון השרפה בביתם בביתר עילית לפני כשבעה חודשים, נולדה הבוקר (רביעי) שלישייה - שתי בנות ובן. "זה אירוע מאוד מרגש ומיוחד", סיפרו בני הזוג שאיבדו את היקר להם מכל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

דבורי ורובי התראיינו זמן קצר אחרי האסון למהדורה המרכזית, ילדיהם בני שנתיים וארבע לא הצליחו להימלט מהשרפה שפרצה בדירה בעת שזוג ההורים היה מחוץ לעיר. "הם עלו לשמים כמו צדיקים גמורים - ילדי חמד. צבי הגיע אלינו אחרי 4 בנות, כל כך רצינו אותו", סיפרו אז ההורים האבלים דבורי ורובי. "אפרת הייתה לה מתיקות שאי אפשר לתאר".

אביהם שהחל לקבל דקות בודדות אחרי השרפה שיחות על מה שמתחולל בביתו שיחזר: "כולם אמרו לי 'שלוש בסדר'. אמרתי 'ברוך השם שלוש בסדר, אני מודה לקדוש ברוך הוא, אבל הוא נתן לי עוד שניים - איפה הם?".

המאמצים לכיבוי השרפה בביתר עילית (צילום: חזקי ברנד, חדשות)
המאמצים לכיבוי השרפה בביתר עילית | צילום: חזקי ברנד, חדשות

כשהם כבר יודעים ששניים מילדיהם אינם בחיים, הם פגשו את הבנות הגדולות שהצליחו לצאת ברגע האחרון. "נכנסתי לאמבולנס וראיתי שלוש בנות עם אף שחור. חשבתי לעצמי שהמילים הראשונות שאני אגיד להן הן ייזכרו לכל החיים, אם אני אכנס להיסטריה הן ייכנסו אחרי להיסטריה", נזכרה רובי.

"אני לא מאחלת לאף אמא להיות במקום הנורא הזה", סיפרה אזהאם בכאב. הבנות בכלל לא הבינו מה קרה". האם המשיכה וסיפרה על הכוח לנוע קדימה ולנסות לאסוף את השברים: "אני לא שואל כלום. תודה שהשארת לי שלוש בנות ושיש לי בשביל מה להמשיך לחיות".