בנצי גופשטיין וגדעון סער (צילום: גילי יערי פלאש 90, חדשות)
בנצי גופשטיין וגדעון סער | צילום: גילי יערי פלאש 90, חדשות

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין פנה היום (שלישי) לחבר הכנסת גדעון סער בעקבות פרסום ב"מעריב" לפיו בתו אלונה נמצאת בזוגיות עם השחקן אמיר חורי, ששיחק ב"פאודה" ו"החממה" ושאינו יהודי. במכתב פתוח ששלח לח"כ, גופשטיין קרא לו לפעול לפירוק מערכת היחסים של בתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אין ספק שאתה כיהודי גאה הנאמן למורשת ישראל סבא, מתנגד לקשר הזה", גופשטיין כתב לסער על בתו מנישואיו הקודמים. "לא מדובר בגזענות חלילה אלא בסוד קיומו של העם היהודי. לעיתים קורה שכביכול בשם האהבה יש כאלה ששוכחים מאין הם באו ולאן הם הולכים. נדמה להם שאנחנו עם ככל העמים, והאהבה היא עיוורת ומעל הכול".

גופשטיין, העומד בראש הארגון "למניעת התבוללות בארץ הקודש", טען כי זוהי חובתו של סער כאב יהודי לפעול לסיום הקשר של בתו עם בן זוגה הערבי. "מוטלת עליך החובה להסביר לאלונה, באהבה, שלעם ישראל יש ייעוד וחזון לעולם כולו", כתב גופשטיין.

"שהיא בת למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה. מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על ייחודו של העם היהודי".

יו"ר להב"ה חתם את המכתב עם הצעה לעזור לסער. "אשמח להיפגש איתך ביחד עם הצוות המקצועי שלנו שמטפל בהרבה מקרים דומים ולשוחח עמכם פנים אל פנים, ונלמד יחד את חשיבות העניין וכיצד לעזור לאלונה לא לנתק את עצמה משרשרת הזהב של עם ישראל", כתב גופשטיין.

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן) הגיב בטוויטר לפנייה של גופשטיין וכתב: "בנצי, אהבה היא אהבה. סחטיין על גדעון סער שחינך  את ילדיו על ערכים של סובלנות ואהבת האדם באשר הוא אדם. נ״ב - תיכף מתחילה העונה השלישית של פאודה, בא לצפות איתי?".

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה.