נהג אוטובוס של חברת "סופרבוס" תועד ביום שלישי האחרון מתעמת עם מספר נערים בתקרית אלימה בבית שמש. הנהג, ערבי-ישראלי, נראה יוצא בזעם מהאוטובוס ובידיו מקל לאחר שנער קרא לעברו קריאות גנאי קשות. לאחר מכן הנהג ככל הנראה גם השליך אבנים לעבר הנערים. האירוע הובא לידיעת החברה, שלא פנתה למשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

הנהג נראה בסרטון כשהוא יוצא מהאוטובוס בשכונת רמת בית שמש ג' ומתקרב לנערים כשבידיו מקל עץ. לאחר מכן הוא נראה מתכופף ומשליך חפץ, ככל הנראה שמדובר באבנים, בעודו מקלל. הנערים, בזמן הזה, ברחו מהמקום לאחר שהתעמתו בקללות עם הנהג.

הנהג עצמו ספג בתקופה האחרונה, במהלך עבודתו בבית שמש, מספר התגרויות - ככל הנראה על רקע גזעני. לפי עדויות שונות, ישנם מקרי התגרות קיצוניים וכמעט יומיומיים כלפי נהגי אוטובוסים על ידי קבוצות נערים בעיר. בין האירועים - חסימות אוטובוסים, השתוללויות, התפרעויות, מעשי ונדליזם ועוד. בחברה לא פנו למשטרה עד לבירור עם הנהג שצפוי ביום ראשון.

מחברת "סופרבוס" נמסר: "כפי שניתן לראות בסרטון, האירוע התפתח לאור פרובוקציה מצד הנערים, זאת על רקע מקרי אלימות קשים שחלו בתקופה האחרונה כנגד נהגי התחבורה הציבורית, כולל נהגי החברה. הנהלת החברה מגנה כל מקרה אלימות, הן כנגד נהגיה והן מצדם, ולא תפגין כל סובלנות כלפי אף מקרה אלימות. הנהג יוזמן לבירור משמעתי, והחברה תנקוט בצעדים המתבקשים בהתאם לממצאי הבירור ופרטי המקרה".

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מסר בתגובה: "שוב אנו עדים למציאות הזויה בה תוקפים נהגים על לא עוול בכפם. זו תעודת עניות לתחבורה הציבורית בישראל!
משרד התחבורה חייב מחר להתחיל לבצע תהליך של הכרה מקצועית בנהגי האוטובוסים".

"אימוץ דו"ח מסקנות ארגון נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית בדבר שיפור מעמד הנהג וההגנה עליו, חייב להיות מאומץ לאלתר על ידי שר התחבורה הנכנס. נהגי האוטובוסים הם מובילי דרך ולא יכולים להפוך לשק החבטות של המדינה".

מבדיקה שנערכה מול המשטרה לא מוכרת תלונה בנושא‎.