מצעד הגאווה בירושלים. מעורר שנאה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מצעד הגאווה בירושלים, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

המצעד והמחאה: ארגון להב"ה בראשות בנצי גופשטיין יקיים הפגנה מול מצעד הגאווה בירושלים, שייערך ביום חמישי הקרוב. לראשונה, אישרה המשטרה לאנשי הארגון להשתמש במערכת הגברה והם מצידם מבטיחים: "ננסה לגרום למשתתפים להבין שהם מביאים אסון על ישראל ולגרום להם לעזוב את המקום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פעילי להב"ה יחזיקו שלטים עם הכיתוב "אבא ואבא זה לא משפחה", "די לטרור הלהט"בי", "ירושלים היא לא סדום", ועוד. היו"ר בנצי גופשטיין מסביר: "מטרת המצעד היא למוסס את ערכי המשפחה היהודית ולהפוך את ירושלים ואת ישראל כולה לסדום. נפגין כדי שכולם ידעו שאין הסכמה לתועבה ולפגיעה בזהותה היהודית של המדינה".

מנהיג ארגון הימין הקיצוני הוסיף כי "הפעם בסיוע מערכת ההגברה נסביר לכל הצועדים במצעד כי הם מביאים אסון על עם ישראל במה שהם מבקשים לקדם ולמנף".

"הופכים את ירושלים לסדום", גופשטיין (צילום: הלל מאיר/TPS, חדשות)
"הופכים את ירושלים לסדום", גופשטיין | צילום: הלל מאיר/TPS, חדשות

הודעת הארגון על המחאה המתוכננת מגיעה על רקע ההיערכות הביטחונית הנרחבת לקראת המצעד שבו צפויים להשתתף על פי ההערכות כ-30 אלף בני אדם. יותר מ-2,500 שוטרים ושוטרי מג"ב יאבטחו את המצעד ומשטרת ירושלים תתוגבר בכוחות נוספים. השנה, בפעם הראשונה, יידרשו חלק מבאי המצעד להזדהות באמצעות תעודות זהות.

בנוסף, המשטרה מבצעת מיפוי מוקדם והכינה רשימה של עשרות אזרחים שיפוקחו משעות הבוקר של יום המצעד. המשטרה תגביר את הפיקוח והבדיקות לאחר שבשנה שעברה הצליח אחד המפוקחים להיכנס בעורמה לגן הפעמון - מקום הכינוס של המצעד - ואף עלה לבמה המרכזית.