ריאת בנה הושתלה: "נוחי עם ילדי" (צילום: בחור: באדיבות המשפחה נחמה: מארק נויימן לע"מ, חדשות)
ריאת בנה הושתלה: "נוחי עם ילדי" | צילום: בחור: באדיבות המשפחה נחמה: מארק נויימן לע"מ, חדשות

נחמה ריבלין ז"ל, רעיית הנשיא, תובא מחר (רביעי) למנוחות ומנהיגים מכל העולם ספדו לאישה מעוררת ההשראה. שרי חלבלי, אימו של יאיר ז"ל שאחת מראותיו הושתלה לאחרונה בנחמה ספדה: "חלק הלך מהלב שלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נחמה הלכה לעולמה, אישה צנועה כמו יאיר", אמרה האם. "תנוחי על משכבך בשלום ביחד עם הילד הקסום שלי - עוד חלק הלך ממך. אוהבת אמא שלך".

הנשיא ריבלין נמצא יחד עם ילדיו ונכדיו שהגיעו לבית הנשיא כדי לעכל ביחד את הבשורה הקשה. הנשיא אמר אנשים שדיברו איתו כי "אני שמח שנחמה כבר לא סובלת. כל כך מגיעה לה האהבה הזאת שהיא מקבלת עכשיו וההכרה על פועלה ועשייתה".

בשעות האחרונות אושיות מהארץ ומנהיגים מהעולם מתקשרים ומבקשים לנחם. בהם: הנשיא טראמפ, הנשיא מקרון והנשיא הגרמני שטיינמאייר שהתקשרו ללשכת הנשיא להביע תנחומים. לשכתו קיבלה את השיחות, ריבלין עצמו שוחח היום בטלפון רק עם מספר חברים קרובים מאוד של נחמה ושלו.

נשיא קנדה ג'סטין טרודו ניחם את הנשיא ריבלין. "סופי ואני שבורי לב למשמע מותה של הגברת הראשונה נחמה ריבלין", צייץ בטוויטר. "הנשיא ריבלין, אזרחי קנדה מתאבלים יחד איתך, ואנחנו שולחים לך את תנחומינו מעומק הלב".‎

גם דיוויד פרידמן, שגריר ארצות הברית בישראל, ספד לרעיית הנשיא בטוויטר. "אני ותמי שולחים את תנחומינו הכנים לנשיא ראובן ריבלין ומשפחתו על האובדן", כתב. "ההתמודדות והכוח שלה אל מול המצוקה תמשיך לעורר השראה בכל מי שהכיר אותה".

ג'ייסון גרינבלט, שליח ארה"ב למזרח התיכון, שלח תנחומים למשפחה: "מחשבותינו ותפילותנו עם הנשיא הישראלי ריבלין, משפחתו ועם עם ישראל על פטירתו של הגברת הראשונה נחמה ריבלין ז"ל".

ארונה של נחמה ריבלין ז"ל יוצב בתיאטרון ירושלים

מחר, יום הולדתה של נחמה ז"ל, יוצב ארונה בתיאטרון ירושלים שם יוכל הציבור הרחב לעבור על פניו ולחלוק לה כבוד אחרון. משם יצא מסע הלוויה אל חלקת גדולי האומה בהר הרצל שם יישאו דברי הספד. לבקשת המשפחה, ובהוקרה עמוקה על הליווי והאהבה שהעניקו אזרחי ישראל לנחמה בימי מחלתה, תתאפשר כניסה חופשית לציבור אל שני הטקסים.

נחמה ריבלין ז"ל (צילום: חדשות)
נחמה ריבלין ז"ל | צילום: חדשות
נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה (צילום: לע"מ, חדשות)
נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה | צילום: לע"מ, חדשות

 נחמה ריבלין, רעיית הנשיא העשירי של מדינת ישראל, הלכה הבוקר לעולמה בגיל 73, יום לפני יום הולדתה ה-74. ריבלין, שבמשך שנים רבות עבדה באוניברסיטה העברית ובכהונתה כ"גברת הראשונה" הקדישה את מירב זמנה לקידום ילדים פגועים ובעלי מוגבלויות, צפויה להיטמן בחלקת גדולי האומה. היא הותירה אחריה את בעלה, הנשיא העשירי ראובן (רובי) ריבלין ושלושה ילדים. בשנים האחרונות נאבקה במחלת ריאות נדירה ונאלצה להיות צמודה למכונת חמצן, עד שזכתה להשתלת ריאה. למרות זאת בתקופה האחרונה הידרדר מצבה והיא אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון כשהיא מורדמת ומונשמת.

נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

ריבלין ז"ל הלכה לעולמה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, לאחר שאושפזה בשבועות האחרונים בעקבות סיבוך של השתלת הריאה שעברה. נחמה עברה השתלת ריאה לפני כשלושה חודשים, ניתוח לו נזקקה בשל מחלת פיברוזיס ריאתי ממנה סבלה בשנים האחרונות. הלוויתה תתקיים מחר בחלקת גדולי האומה בהר הרצל שבירושלים.