אברג'יל ואביב אלוש בטקס (צילום: החדשות)
אברג'יל והשביס, לצד אביב אלוש בטקס | צילום: החדשות

סערת השביס: כיסוי הראש של מנחת טקס המשואות, מיס עולם לשעבר לינור אברג'יל, עורר סערת רשת כשלאורך הימים האחרונים התפרסמו הן תגובות בוז והן הבעות סולידריות על בחירתה ללבוש את כיסוי הראש לטקס. השופט בדימוס, שעורר את הסערה עם פוסט בפייסבוק, לא מתנצל ובשיחה עם החדשות Online הבהיר: "אמרנו מה שצריך". השרה רגב: "אלו שמדברים על קבלת האחר ממשיכים לפלג".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

שלשום, כתב נשיא בית משפט השלום בבאר שבע בדימוס, השופט עודד אל-יגון, פוסט בפייסבוק שתקף את מארגני טקס המשואות על הבחירה במגישה שלובשת שביס. "המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות", כתב.

בין היתר העיר אל יגון גם על גזרת שמלתה של המנחה וכתב: "מאידך שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה המתנוססים בגאון לתפארת מדינת ישראל, זאת כדי לשמח את לבם של אחינו החילונים, וכנראה גם כדי ליצור אווירה של אחדות בעם".

על רקע ביקורת חריפה שהופנתה אליו, הצהיר אל יגון בשיחה עם החדשות Online כי הוא לא חוזר בו מדבריו או מתנצל. "הכול בסדר, אמרנו מה שצריך", הבהיר. "מי שלא מוצא חן בעיניו, זו מדינה דמוקרטית - מותר גם להתנגד למה שאני אומר".

הערותיו של השופט בדימוס עוררו זעם ברשת, כמו גם דברי ביקורת נוספים שנשמעו והביאו לתגובות ציבוריות רבות. שרת התרבות מירי רגב הגיבה לביקורת שנשמעה כלפי לינור אברג'יל: "צר לי על כאלה שמדברים גבוהה גבוהה על קבלת האחר אך בפועל כל שהם חפצים הוא לשמר את האליטות אליהן הם משתייכים, ובכך להמשיך ולפלג את העם שלנו".

ח"כ שרן השכל (צילום: חדשות)
שרן השכל עם כיסוי ראש | צילום: חדשות

גם בדוברות בתי המשפט התנערו מדברי השופט. "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה של שופט שלום בדימוס שפרש לפני כ- 13 שנים ממערכת בתי המשפט ומערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל".

חברת הכנסת תמנו שטה ממפלגת כחול-לבן תקפה גם היא את המבקרים ברשת, וכתבה: "מאחורי הביקורת הארסית נגד לינור אברג'יל מסתתרת התנשאות גדולה, שלא לדבר על כפייה הפוכה, של אלה הלא סובלים את הדת".

חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד אף הרחיקה לכת וקראה ברשת לנשים להצטלם ולהעלות תמונות שלהן עם שביס. "הביקורת מכניסה סכין של שנאה בין חרדים לחילונים ואפילו בין מזרחים לאשכנזים, בהתנשאותה הנוראית", כתבה ח"כ השכל. "בחירתה של אישה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכול צריכה להיות שלה בלבד".