בשנים האחרונות גדלה התופעה של לוליינים שהפכו כבישים סואנים לבימת הופעות. הם נעמדים על מעברי חצייה מול כלי רכב שעומדים באור אדום, מבצעים תרגילים מרהיבים מולם - ואז עוברים בין המכוניות לאסוף תשלום עבור ההופעה. בתיעוד שאנחנו מפרסמים ניתן לראות את הלוליינים בפעולה - מופיעים ואוספים כסף תוך שהם מסכנים את חייהם. כך זה נראה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

את לולייני הכביש ניתן לראות בעיקר ברחובות מרכזיים בתל אביב, אבל גם מחוצה לה בכבישים בינעירוניים. חשוב לציין שהתופעה הזו, גם אם היא מספקת שעשוע קצר לנהגים ופרנסה לאומנים, מסכנת את חייהם. 

"הצמתים הופכים לבמות של מופעי לוליינות", אומר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק". לדבריו, "התופעה הזאת מסכנת בראש ובראשונה את אותם אנשים שלא אמורים להיות שם ולהסתובב בין כלי הרכב. אדם כזה עלול להיפגע מאופנוע או מרכב אשר נמצא בנסיעה. הנהגים מתמודדים בכל נסיעה עם היסחי דעת רבים ופעולה כזאת רק מגבירה את היסח הדעת של הנהג".

"עמדתי בצומת בהרצליה ברמזור אדום", מספר אחד הנהגים שנחשפו לתופעה המסוכנת. "ממש לקראת מעבר הרמזור לירוק, נכנסה למעבר החצייה לוליינית שהחלה בביצוע תרגילים. זה היה מבהיל. מספר נהגים שהבחינו בכך שצבע הרמזור התחלף צפרו ללוליינית, וזו מיהרה לצאת מהצומת כדי שלא יפגעו בה. במזל זה לא נגמר בתאונה. יש מספיק סכנות על הכביש ואין צורך בהוספת סיכונים מיותרים". 

באגף התנועה של המשטרה מבהירים חד משמעית כי מדובר בעבירה על החוק. "הכביש אינו מגרש משחקים והעמידה או ההליכה על הכביש מסכנת את אותו אזרח ואת כלל משתמשי הדרך", נמסר. "אנו רואים התנהגות זו בחומרה וככל שיתקבלו פניות הנושא יטופל על ידינו".