הפוסט שבגינו הסירו את העמוד (צילום: חדשות)
הפוסט שבגינו הסירו את העמוד | צילום: חדשות

לעמוד הפייסבוק הסאטירי "הפשוטע" יש יותר מ-80 אלף עוקבים וכל פוסט שמועלה שם זוכה לאלפי לייקים ותגובות, אלא שפוסט אחד שעלה בערב גמר האירוויזיון הוביל לסגירתו המיידית של העמוד. "קיבלתי איומים על חיי - אנשים נעלבו מההשוואה המדומיינת בין להט"ב (השם ירחם) לבין תימנים", כתב מייסד העמוד, בר אלימלך דונזוב, בפייסבוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"הפוסט זכה לאלפי לייקים, אלפי תגובות ומאות שיתופים", הוסיף דונזוב. "אחד השיתופים להם הוא זכה היה בקבוצה של דתיים תימנים, שנעלבו מההשוואה המדומיינת בין להט"ב (השם ירחם) לבין תימנים. הם דיווחו בהמוניהם על הפוסט ועל העמוד, שלחו הודעות נאצה, קיללו אותי בתגובות ואיימו על חיי".

בשיחה עם החדשות Online סיפר המייסד שבעקבות כך פייסבוק סגרה את העמוד ללא התרעה מוקדמת וללא אפשרות לערער. "זה פוסט הומוריסטי", הסביר. "חלק מהאנשים לא אהבו אותו ופוף הוא נעלם. זו הייתה בדיחה בלי כוונה לפגוע באף אחד, עד עכשיו אני חושב שרוב האנשים לא ימצאו בה משהו פוגעני. ואם אפשר למסור בשמי אהבה לכל העדות באשר הן".

בפוסט שבגינו נחסם העמוד נכתב: "רגע לפני ששבוע האירוויזיון נגמר, אני לא יכולה להתעלם מכך שמדינת ישראל בחרה לשים בקדמת הבמה דמויות כמו אסי עזר, דנה אינטרנשיונל ויזהר כהן שמשתייכים בגאווה לאחת הקבוצות המדוכאות בחברה הישראלית. לאהוב את השונה, לקבל את האחר ולא לשכוח שאף אחד לא בחר להיות תימני".

ליצירת קשר עם הכתב: matanh@ch2news.co.il