אירוע חצי הגמר הראשון של האירוויזיון בתל אביב הוגדר כאירוע מוצלח מאוד, אך מה שהעיב על החגיגה היו האקרים שפרצו לאתר של תאגיד השידור "כאן", שהעביר את המשדר בשידור ישיר, והשתילו מסרים אנטי ישראליים. מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ התייחס היום (רביעי) לתקרית: "חמאס עומד ככל הנראה מאחורי המתקפה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קובלנץ אמר בריאיון בגלי צה"ל כי הנושא נמצא בבדיקת מערך הסייבר: "תוך דקות הצלחנו לנטרל את הפרצה וזה כנראה הניצחון המהיר ביותר של ישראל על חמאס".

מנכ"ל התאגיד התייחס גם להגעתה של מדונה והעובדה שטרם חתמה על החוזה לקראת הופעתה בגמר. "ישנן עדיין מחלוקות משפטיות עם מדונה", ציין. "המחלוקות הן פרטיות, סביב הניסיון לשתול מופע בתוך מופע, בנוסף יש מחלוקות סביב נושא תמלוגים. מקווה שבסופו של דבר היא תופיע. מדונה עוד לא סגורה אבל אני מאמין שזה ייסגר". 

מדונה נוחתת בארץ (צילום: חדשות)
מדונה נחתה בישראל. אמש | צילום: חדשות

האתר, שהעביר בשידור חי את התחרות במגוון שפות ובהנגשה לצופים מוגבלי ראייה ושמיעה, העביר למשך מספר דקות תכנים אנטי-ישראליים. צופים שניסו לצפות בחצי הגמר הראשון קיבלו מסרים כגון "ישראל לא בטוחה" - וסרטון ובו הדמיה של פיצוץ באזור התחרות בתל אביב.

אף ארגון לא לקח אחריות על הפריצה עד כה, וב"כאן" ובאיגוד השידור האירופי האחראי לתחרות החלו לבדוק את נסיבות המקרה. ההפרעה לשידור החי נמשכה מספר דקות והתקלה תוקנה תוך זמן קצר: שאר התחרות שודרה ללא הפרעות באתר.