לפני כארבע שנים הפעוטה אדל ביטון, שניצלה מפיגוע, נפטרה מדלקת ריאות. אמה של אדל, אדוה, ילדה אתמול (ראשון) בת נוספת - בדיוק בתאריך העברי שבו נולדה אדל. "זה מרגש ומצמרר אבל אני לא לוקחת את זה למקומות של גלגול נשמות", סיפרה ביטון בשיחה עם החדשות Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני אדם מאמין ונסתרות דרכי האל שהדברים יתרכזו לאותו מועד, אך יחד עם זאת אני מאמינה שגם התינוקת החדשה הגיעה עם שליחות לאור גדול שלה", סיפרה. "היא נולדה בתאריך של אדל. זה עוצמות גדולות אבל מהמקום של הבחירה בחיים של ההמשך".

אדל ביטון ז"ל. ארכיון (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
"בתי החדשה נולדה ביום של אדל"‎ | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

האם הטריה התקשתה להסביר את גודל ההתרגשות. "זה תמהיל שלם של רגשות כי אין ספק שזה ילווה אותנו ואותה כל חייה", סיפרה. "במובן הזה שהיא תחיה את המציאות שהיא נולדה באותו יום של אדל שהייתה כאן לתקופת זמן קצרה ורגישה ועשתה כל כך הרבה במעט שעשתה כאן".

"כמו שאנחנו חיים את האובדן הזה 24/7 אנחנו בוחרים בחיים וממשיכים להביא חיים לעולם", הסבירה בהתרגשות. "אנחנו גם חיים את האובדן ואת הכאב ויודעים לחיות עם זה. לא התרגלנו אבל זה איתנו ותמיד יהיה איתנו. לכן גם כתבתי עין בוכה ולב שמח גם את הזיכרון גם את הכאב והשמחה וההתרגשות. כולם שמחים ומרגש ומכניס הרבה מאוד אור הביתה".

אדוה כתבה היום בפוסט בפייסבוק: "עין במר בוכה ולב שמח. בחסדי ה' ישתבח. בזכות רבי מאיר בעל הנס אתמול בערב ילדתי את בתנו. טו' באייר - בדיוק באותו תאריך של אחותה, אדלי ז"ל! תמהיל של רגשות! רק בשמחות!". 

אדל נפטרה שנתיים אחרי שנפצעה קשה בפיגוע יידוי אבנים בכביש חוצה שומרון. היא אושפזה בבית החולים שניידר בשל סיבוך של דלקת ריאות, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. "בצער רב אנו מדווחים על מותה של אדל ביטון", נמסר אז מבית החולים, "אשר למרות מאמצי הרופאים הלכה לעולמה לפני שעה קלה. תנחומינו למשפחה".

ב-16.6 יתקיים ערב גאלה לעמותת אדל - שכל הכנסותיו לטובת הקמת המיזם הנייד של אדל

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il