דוד אבי מס, בן 67, הוא הנרצח הבוקר (שלישי) בדירה ברחוב בר יוחאי בירושלים, לפי החשד בידי אחיו בן ה-61 שנעצר וקשר עצמו בחקירה למעשה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. בריאיון ל"חמש עם עופר חדד" מספר אחד השכנים על השתלשלות האירועים וטוען שהסכסוך בין האחים היה גלוי ומוכר גם למשטרה: "האח זייף מסמכים. היו סכסוכים כל הזמן - הכתובת הייתה על הקיר". במשטרה דוחים את הטענות ומדגישים כי מעולם לא הוזעקו שוטרים לדירת המריבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שמעון ביטון, שבמשך שנים גר בשכנות לדירה שמהווה את מוקד הסכסוך, סיפר: "הכל התחיל לפני כמה חודשים כשהאם נפטרה. כבר בשבעה התחילו הוויכוחים והמריבות. 24 שעות של קללות וצעקות".

"האמא כביכול נתנה לנרצח את הבית, אבל לפי מה שהבנתי משאר הילדים הוא זייף את כל המסמכים", המשיך לספר. "הם הלכו לבית משפט וגילו שכל המסמכים של האמא פיקטיביים - ולמרות זאת הוא נשאר לגור בדירה".

זירת הרצח בירושלים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
זירת הרצח בירושלים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

במשטרת ירושלים דוחים מכל וכל את הטענות שלפיהן בעבר הוזעקו שוטרים לדירת המריבה שהיוותה את העילה לסכסוך בין האחים. במשטרה בדקו ומצאו שבששת החודשים שחלפו מאז מות האם מעולם לא נקראו שוטרים לדירה הזאת ולא היה תיעוד של ריב או משהו חריג אצל מוקדי המשטרה בירושלים.

על פי התחקיר הראשוני, ארבעת הילדים של האם, שלושה אחים ואחות, נפגשו הבוקר על מנת להסדיר את עניין הדירה עם האח שהחל להתגורר בה אחרי מות האם. האחים ביקשו ממנו לפנות את הדירה על מנת שיוכלו למכור אותה אך הוא סירב. על פי החשד הדיון בנושא התלהט והאח החשוד שלף סכין ודקר למוות את אחיו.

האירוע התרחש ברחוב בר יוחאי בירושלים. הדיווח במוקד מד"א על גבר מחוסר הכרה בדירה התקבל בשעה 11:08. פרמדיקים שהגיעו לכתובת שדווחה להם מצאו את הגבר בן 67 כשהוא סובל מפציעה בפלג גופו העליון וקבעו את מותו. המשטרה עצרה את אחיו בן ה-60 בחשד למעשה.