העיתונאית ג'ודי ניר מוזס התייחסה הבוקר (חמישי) לסערה שעוררו דבריו של ירון לונדון וגיבתה אותו באופן מוחלט. בראיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל, כינתה מוזס את התגובות לדבריו של לונדון טרור והוסיפה: "עולה במעלית גברת, נוגעת לו בכרס ברמיזה שהוא שמן, והוא אסור לו לגעת בשד - למה לא?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חושבת שאנחנו פשוט עושים מנשים עלה נידף", אמרה. "אנחנו נשים חזקות, בטעות חושבים שגברים זה המין החזק. להפוך נשים לחלשות כל כך, שנוגעים להן פה או אומרים להן שהן יפות - ישר עושים מזה הטרדה".

כשנשאלה מוזס האם מותר לגבר שמישהי טפחה לו על הכרס להגיב כך, היא השיבה: "חד משמעית. נשים יושבות ומניקות בפרהסיה. אין להן שום בעיה עם זה. לגברים יש אישיו עם הכרס שלהם, זה דבר רגיש מאוד. עולה במעלית גברת, מישהי נוגעות לו בכרס ברמיזה שהוא שמן, הוא בטח אוכל על זה את הלב יום ולילה, והוא אסור לו לגעת בשד? למה לא?".

"אישה זרה נוגעת לו בבטן ואומרת כל מיני משפטים מעליבים - מותר לו לפגוע בה באותה צורה אם הוא רוצה", הדגישה ואמרה כי היא בטוחה שיש תמיכה ציבורית לדבריה. "80 אחוז מהתגובות לדברים שכתבתי בנושא היו אוהדות. אנשים ברחוב אומרים לי 'כל הכבוד, את צודקת'. אומרים לי 'את אמיצה, כולם פוחדים לומר את האמת'. נשים ברחוב ניגשות אלי ואומרות לי 'את צודקת'. אנחנו עושים מכל דבר קטן עניין של הטרדות. רוצים להפוך את הנשים למסכנות, אנחנו לא".

לפני יומיים סיפר המגיש הוותיק בתוכניתו "גאולה ולונדון", אותה הוא מגיש יחד עם גאולה אבן בתאגיד השידור כאן, כי הניח בעבר יד על שדה של אישה זרה במעלית לאחר שזו נגעה בכרסו. "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות ואישה שברור היה לגמרי לפי מדיה שהיא עורכת דין הדורה, היינו שנינו במעלית לבד ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוציאים איש את מבטו של רעהו, והיא עושה לי ככה 'לא טוב'", אמר תוך הוא מצביע על הבטן שלו כהמחשה לכך שאותה אישה הניחה כביכול את ידה על כרסו.

"אז אני הנחתי את היד על השד שלה", תיאר לונדון את תגובתו לאותה אישה. בשלב זה הגיבה אבן: "מה?", אך הוא המשיך בדבריו: "ואמרתי לה - 'גם זה לא מה שהיה'". אבן עמיתתו המשיכה בתגובתה ההמומה: "שמע, זה מזעזע". לונדון בתורו השיב לה: "נכון נורא? אבל למה לא את היד שלי? למה זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי? כי שד זה איבר שיש לו משמעות מינית", ואילו אבן אמרה לו: "כי שד זה איבר עם משמעות מינית, וכן - אסור".

אמש התייחס לונדון לסערה שעוררו דבריו וסירב להתנצל. "לא תקבלי התנצלות, תקבלי הבהרה", אמר. "פוליטיקאים נוהגים להתלונן שמוציאים את דבריהם מהקשרם. זה מה שעשו תוקפיי, בעיקר תוקפותיי". לדברי לונדון, הטפיחה על גופו "הייתה השפלה של גופי ומגע לא רצוי. לא עושים דבר כזה. חשתי מושפל, ואז עשיתי את המעשה שתיארתי. אפשר לטעון שלא מגיבים בתוקפנות על תוקפנות, אני חושב שזו הייתה תגובה הולמת לגסותה".