עין גדי. מהאתרים הפופולריים
עין גדי. מהאתרים הפופולריים | צילום: שרון לוי, חדשות

לא פחות מ-200 אלף ישראלים יצאו היום (שישי) לטייל ברחבי ישראל, כשהם מנצלים את העלייה הניכרת בטמפרטורות ומזג האוויר השמשי. ברשות הטבע והגנים נערכים לכמות מטיילים דומה גם מחר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האתרים הפופולריים ביותר היו עין גדי והבניאס, כשכל אחד מהם זכה לכ-5,000 מטיילים. אתרים פופולריים נוספים היו ירקון תל אפק, קיסריה, מצדה ואשקלון, בהם ביקרו כ-4,000 מבקרים; עיינות צוקים, שניר ותל דן עם כ-3,000 מבקרים כל אחד; וכן חורשת טל וחניוני הר הכרמל.

הבניאס. כ-5,000 מבקרים
הבניאס. כ-5,000 מבקרים | צילום: נתי רגב, רשות הטבע והגנים, חדשות

מרשות הטבע והגנים נמסר כי עשרות אלפי מטיילים הגיעו לתחנות ההסברה של הרשות, בהן זכו להכוונה והדרכה על מסלולי הטיול. עוד קיבלו המטיילים הנחיות בטיחות ושמיקה על הטבע והסביבה במהלך טיול.

"אנו שמחים על מספר המטיילים הרב שפוקד את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, ומזהים שרוב הציבור מבין כי חשוב לשמור על הסביבה והטבע נקי ולאסוף את הזבל לשקיות אשפה", החמיאה רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. "יחד עם זאת, חשוב להדגיש שבמקומות שאין פחים מסודרים, המטיילים צריכים לקחת את שקיות הזבל יחד איתם ולזרוק בפחים בתחנות דלק או מקומות מוסדרים אחרים. אחרת חיות הבר נמשכות לשאריות מזון אלו, קורעות את השקיות ונפגעות מאוכל ופסולת שמזיקה ופוגעת בהן. זאת כמובן בנוסף לפגיעה במראה הנקי והיפה של הטבע עבור כולם".