אחרי שהעיר טבריה ידעה תקופות קשות ולאחרונה החלה לשגשג - בטיילת נערכים לחג הפסח ומקווים שבעקבות הכנרת שהתמלאה במים, גם העיר תתמלא במבקרים. מאז שנבחר ראש העיר החדש רון קובי הוא משקיע את עיקר זמנו במרכזי התיירות העירוניים. זה כבר הביא לאלפי מטיילים בכל סוף שבוע, עוד לפני עונת השיא בקיץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"מכינים את הטיילת, מנקים, מצחצחים ודואגים לחניה ולניקיון", מספר קובי ומוסיף: "כך העירייה מגויסת, התושבים מגויסים". ראש העיר ממשיך לספר כי בשל חוסר במסעדות ביחס לצפי התיירים העירייה הביאה דוכנים והוסיף: "הולך להיות פה פסטיבל של אומנות על המזח, כולם ימצאו מה לעשות".

המלונות מסביב לכינרת הם עדות נוספת לשינוי שעברה העיר עם דווחים על תפוסות שהיו גבוהות מהממוצע בחורף האחרון ובחול המועד כמעט ולא נשארו חדרים. "אני רואה שגם המים מתמלאים וגם שיותר ישראלים באים לחופים", מספר עופר חיות, מנהל מלונות "לייק האוס" ו"אירופה" בטבריה.

ההיערכות למאות אלפי המבלים ממשיכה מעבר למלונות, גם במים ולאורך חופי הכינרת. גם השנה בכל החופים המוכרזים תיאסר השמעת מוזיקה ממערכות הגברה ועשרות שוטרים ופקחים ישמרו על הסדר.

"השקענו הרבה מאוד בחורף והצלחנו לעשות הרבה מאוד עבודות, שדרוגית, פיתוחים, עוד נגישות וחופים מוכרזים", מספרת דנה בכר מרשות הכינרת. בכר מוסיפה כי הם נערכים למספר - מקסימלי לפתיחת העונה.