עימות נוסף בין חילונים לדתיים ברמת גן: חיילים בודדים שחלקם אף משרת ביחידות קרביות, שכרו דירה במרכז העיר, הכסף שולם, בעל הבית היה מרוצה - אבל אז הגיעו תלונות משכנים דתיים, שטענו שהחיילים לא מתנהגים בצניעות, מתלבשים בגופיות ואפילו מתנשקים. "בעל הדירה התקשר אליי ואמר לי שהוא קיבל מלא תלונות מהשכנים שאנחנו עושים רעשים ליד הבניין ושאני לא לבושה צנוע", סיפרה אווה גרבשיקובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העדות הזו של גרבשיקובה לא מגיעה משכונה חרדים כמו מאה שערים, גרבשיקובה, בן זוגה ועוד 3 חיילים בודדים שכרו דירה במרכז רמת גן ג לחיילים הבודדים. עבורם זו הייתה דירת החלומות עכשיו הם נאלצים להיפרד ממנה ולחפש דירה חדשה. "בעל הדירה התקשר אליי ואמר שהשכנים אמרו שהתנשקנו והתחבקנו בחדר המדרגות. וזה לא האמת כי נתתי לחבר שלי ממש נשיקה מהירה", המשיכה גרבשיקובה.

בעל הדירה שוחח עמם במסרונים והסביר: "אני חושב שזו מצווה לעזור לחיילים אבל השכנים כועסים. לא אסלק אתכם במקלות אל תדאגו, אבל בזמן הקרוב תשדלו לא להרגיז את השכנים בלי התנשקויות בחוץ ובגדים יותר ארוכים. בבית תעשו מה שאתם רוצים".

ההתכתבות עם בעל הדירה (צילום: חדשות)
ההתכתבות עם בעל הדירה | צילום: חדשות

"אני אשלם מה שעלה לכם ויש בחוזה 60 יום הודעה מראש", כתב בעל הדירה. "תגורו בכיף ותחפשו משהו שיתאים לכם. לא ידעתי שהשכנים כל כך דתיים גם לא יהיה לכם טוב. תאמיני לי שאני מפסיד יותר כסף כי באוגוסט לא יהיה לי קל למצוא מחליפים".

גרבשיקובה תהתה: "אני לא מבינה איך אפשר בכלל לגרש חיילים בודדים שאין להם מישהו שיעזור להם. וכל זה בגלל השכנים". עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, אמר: "יש כאן אוכולוסייה שפשוט לא מעוניינת בעולם הערכים שלנו ונלחמת בו אפילו אם מדובר בחיילים שמשרתים את המדינה ואותם".

"בדתיים מאוד מתחשבים אבל בחילונים לא"

זה לא המקרה הראשון של מאבק בין דתיים לחילוניים בעיר - לאחרונה עלתה רמת גן לכותרות בגלל תקרית שאירעה בערב יום העצמאות: אז כזכור, צעירה עלתה לבמה לשיר יחד עם הזמר, נתן גושן, אבל זו התבקשה על ידי נציג העירייה לא לשיר מאחר ומדובר בהופעה לקהל הדתי.
"הגשתי הצעות לראש העיר. שבכל במה עירונית בעתיד תופיע זמרת אחת לפחות", אמר ליעד אילני ממלא מקום ראש עיריית רמת גן.

בינתיים בעיר הודיעו כי לא תהיה הדרה על רקע דתי והחליטו להיאבק בתופעה. אבל לחבורת החיילים הבודדים זה לא יעזור, כי בעל הדירה אמנם החליט לפצות אותם בחודש שכירות חינם אך עגמת הנפש שנגרמה להם תישאר איצתם תקופה ארוכה. "החלטנו לא להישאר. זה פשוט אי צדק כי אני בטוחה שבדתיים מאוד מתחשבים אבל בחילונים לא", אמרה גרבישוקבה.

ראש העיר כרמל שאמה הכהן, ארכיון (צילום: קובי גדעון, פלאש 90, חדשות)
ראש עיריית ר"ג כרמל שאמה הכהן | צילום: קובי גדעון, פלאש 90, חדשות

ראש עיריית ר"ג, כרמל שאמה הכהן, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: מעשה בחמישה חיילים בודדים 3 מרוסיה ו-2 מאוקראינה שעזבו את משפחתם ומולדתם ועלו ארצה היישר לשירות בצה"ל. לפני שבוע שכרו דירה במשותף בר"ג על גבול בני ברק. כבר ביום מעברם לדירה הודיע להם בעל הדירה כי יצטרכו לעזוב בשל זעם השכנים על הלבוש הקצרצר שלבשה החיילת בחדר המדרגות ובגין נשיקה שהחליפה עם חבר שלה שהרים בידיו את מכונת הכביסה לדירה".

"החיילים זכו לגיבוי וליווי מאם החיילים הבודדים בעיר דנית יחזקאל, חברי המועצה ברזילי ובן ששון וגם שלי בעצמי ערב כניסת השבת", כתב. בזכות המתווך איתי כהן שוויתר על עמלתו, הם מצאו היום את הדירה אחרת של איציק כהן, אדם דתי, שמוכיח שניתן לחיות יחד ולסייע אחד לשני".