כך נראה הרכב שהושחת (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות)
כך נראה הרכב שהושחת | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות

צוות של כיבוי והצלה מתחנת ירושלים נקרא אמש (חמישי) לכבות שריפה בשכונת מאה שערים - והותקף באלימות. במהלך הנסיעה לכיבוי השריפה, הותקף קשות צוות הכיבוי על ידי עשרות רבות שניסו להוריד את דגל ישראל שנתלה על רכב הכיבוי לרגל יום העצמאות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לוחמי האש נאבקו איתם תוך כדי שהם סופגים מהלומות, יריקות, דחיפות וקללות, והצליחו למנוע לזמן קצר את תלישת הדגל, אולם לאחר שהמשיכו בנסיעה למקום השריפה, חסמו התושבים המפגינים את הכבאית תוך כדי שהם שוכבים אל מול גלגלי הכבאית - ובזמן שמפגינים אחרים תלשו את הדגל מהכבאית ואף גרמו נזק לציוד ברכב הכיבוי ולכבאית עצמה.

מדבקות שהודבקו על כבאית בשכונת מאה שערים בירושלים‎ (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות)
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות

"עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה"

"הוזעקנו לכבות שריפה בשכונת מאה שערים", סיפר רס"ל אבי לוי מפקד הצוות שהותקף בידי המפגינים. "במהלך נסיעתנו, הותקפנו על ידי חרדים ממאה שערים שהפגינו במקום. כשהבנו שהם מתכוונים לקרוע את דגל ישראל שתלינו על הכבאית לרגל חג העצמאות, ירדנו מהרכב, נאבקנו בהם תוך כדי שכל העת, אנחנו סופגים דחיפות, מהלומות וקללות מהמפגינים".

מדבקות שהודבקו על כבאית בשכונת מאה שערים בירושלים‎ (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות)
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים, חדשות

"בשלב מסוים, הצלחנו להרחיק אותם לזמן קצר מהכבאית, אולם כשהמשכנו בנסיעה לעבר השריפה, מספר תושבים נשכבו אל מול הגלגלים של הכבאית, חסמו את דרכנו, ובזמן זה, אחרים טיפסו על הכבאית תלשו את הדגל וקרעו אותו", הוסיף רס"ל לוי. "עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה, שאנשים שאנו באים להציל ולשמור על רכושם מפני שריפה, תוקפים אותנו בצורה כזאת ומבזים את סמלי המדינה שלנו".

"בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים רואים בחומרה תקיפה של לוחמי אש שכל מטרתם היא הצלת נפש ורכוש, כואבים את הפגיעה הקשה בסמלי המדינה ומתכוונים לפעול מול גורמי האכיפה כדי שהתוקפים יאותרו ויועמדו לדין", נמסר.