ההפגנה בכיכר הבימה, הערב | צילום: החדשות

"אנחנו כאן כדי להגיד למערכת המשפט - ילדינו לא הפקר": על רקע הצטברות מקרי ההתעללות בפעוטות שנחשפו בשבועות האחרונים - הורים ופעילים בתחום הכריזו על הפגנת מחאה כנגד ההפקרות המאפשרת לאנשי צוות המטפלים להתעלל בילדים רכים. 150 הורים וילדיו הגיעו הערב (ראשון) להפגין בכיכר הבימה בתל אביב. "זאת מכת מדינה - חייבים לצאת לרוחות ולשים סוף להפקרות", אמרה ענת דייגי אחת ממארגנות ההפגנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דייגי, ששכלה את בנה דויד אמרה: "זה לא עוד מקרה, הילדים שלנו חווים התעללות יומיומית וזאת מכת מדינה. חייבים לצאת לרחובות ולשים סוף להפקרות של הגיל הרך - מדובר בחסרי ישע". היא הוסיפה: "אם אנחנו, ההורים, לא נצא לרחוב, איש לא ישנה דבר".

הפגנת הורים בכיכר הבימה
צילום: החדשות

"את תוצאות המציאות הזו אנחנו רואים יום אחרי יום: אכזריות לא נתפסת כלפי תינוקות רכים וחסרי ישע", המשיכה דייגי. "הגיע העת לצאת לרחובות ולדרוש מהרשויות לקחת אחריות ולהסדיר את תחום הגיל הטיפול בתינוקות ופעוטות".

אסנת ואתורי, פעילה חברתית וממארגנות ההפגנה אמרה: "פעם אחר פעם אנו עדים לסיפורי הזוועה. גם אלו שכבר ראו הרבה לא הצליחו להישאר אדישים לנוכח הפרסום האחרון. הפעם זה המקרה בנס ציונה כבר לא מדובר בעוד מקרה, אלא במגפה. זה מצב חירום של ממש". ואטורי אמרה כי יש מה לעשות וכי "חייבים להכריז על מצב חירום ולבנות תכנית חירום לאומית לשמירה על ביטחון הילדים שלנו".

ביום רביעי בשבוע שעבר, הוארך פעם נוספת מעצרה של המטפלת מנס ציונה החשודה בהתעללות - ביממה בלבד. המשטרה הגישה נגדה הצהרת תובע מתוך כוונה להגיש כתב אישום בקרוב - ייתכן שכבר מחר -  והודיעה לבית המשפט כי החקירה הסתיימה. הסעיף המיוחס למטפלת, שבכתה במהלך הדיון: התעללות בחסר ישע, תינוק כבן שנה.

נציג המשטרה אמר בדיון על הארכת המעצר בבית משפט השלום בראשון לציון כי הבסיס לחקירה הוא הסרטון של החשודה. כשנשאל אם כל האלימות המיוחסת למטפלת התרחשה באותו יום, נציג המשטרה השיב בחיוב.

פרקליטה של החשודה אמר בדיון: "הילד לא עד בתיק, הוא תינוק הוא לא ידבר. יש עוד משהו חוץ מזה? לא" - ונציג המשטרה השיב לו: "אתה שואל ועונה לעצמך". עורך הדין של החשודה טען כי "לא נגרמה חבלה לילד, אין לו שברים". במשטרה הפנו לתיק הרפואי ואמרו כי קיימים ממצאים רפואיים אחרים שאינם שברים.